...
Реєструйся

Оцінка втрати функціональності замість встановлення інвалідності


Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроєкт, який змінює методологію встановлення інвалідності й пропонує замість неї оцінку втрати функціональності.

Про це під час брифінгу в Житомирі за підсумками Конгресу місцевих та регіональних рад при Президентові України розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Із 2025 року у нас будуть зовсім інші підходи до проведення медико-соціальної експертизи та встановлення інвалідності. Це глобальна реформа. Вона буде пов’язана з тим, що людина з травмою потрапила на реабілітацію, а звідти завдяки мультидисциплінарній команді через електронні інструменти, у тому числі електронний МСЕК, вона потрапляє у відповідні сфери, аби повернути її функціональність, яку вона втратила через травму або хворобу», — зазначив Ляшко.

Читайте також: Щодо виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

За його словами, найближчим часом презентують законопроєкт, який змінює всю методологію встановлення інвалідності.

«Ми зробили Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я в країні національним класифікатором. Ми відмовляємося від інвалідності як такої, а говоримо про оцінку втрати функціональності. У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, бо вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Ми не запитали, що хоче людина, а кажемо, що ось це можемо дати. Це пострадянська модель, від якої ми повинні відмовитися», — додав міністр.

Читайте також: Документи для проходження МСЕК: роз’яснення МОЗ

Після звільнення всіх обласних військкомів, на місце яких візьмуть військових, котрі мають бойовий досвід, наступні в черзі на реформування – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) та військово-лікарські комісії (ВЛК).

Читайте також: Як оскаржити рішення МСЕК: пояснює МОЗ

 

Джерело: Укрінформ

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...