...
Реєструйся

Релокація працівників — коли можлива та як уникнути помилок


Фахівці управління інспекційної діяльності пояснили, якщо підприємство «переїжджає» разом з працівниками, то таке переведення називають релокацією. Разом із підприємством можлива релокація працівників у разі їх переведення в іншу місцевість разом із підприємством-роботодавцем або на іншу роботу на інше підприємство. Релокувати працівників можна як у межах країни, так і за кордон.

Проте роботодавцю потрібно враховувати, що відповідно до ч. 1 ст. 32 Кодексу законів про працю України переведення працівника в іншу місцевість допускається за його письмовою згодою. Саме переведення оформлюється наказом роботодавця.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У разі необхідності потрібно також укласти додаткову угоду до трудового договору, щоб внести зміни в реквізити роботодавця, якщо в трудовому договорі містилися положення, зокрема, про попереднє місцезнаходження юридичної особи, робоче місце працівника.

У зв’язку з переведенням в іншу місцевість відповідно до ч. 2 ст. 120 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Працівникам при переведенні їх на іншу роботу, коли це пов’язано з переїздом в іншу місцевість, виплачуються: вартість проїзду працівника і членів його сім’ї; витрати по перевезенню майна; добові за час перебування в дорозі; одноразова допомога на самого працівника і на кожного члена сім’ї, який переїжджає; заробітна плата за дні збору в дорогу і влаштування на новому місці проживання, але не більше шести днів, а також за час перебування в дорозі.

Працівникам, які переїжджають у зв’язку з прийняттям їх (за попередньою домовленістю) на роботу в іншу місцевість, виплачуються вищезазначені компенсації і надаються гарантії, крім виплати одноразової допомоги, яка цим працівникам може бути виплачена за погодженням сторін.

Відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством є окремою підставою для припинення трудового договору згідно з п. 6 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України. У разі звільнення на цій підставі працівнику виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Працівник може бути переведений на інше підприємство в іншу місцевість за наявності: його письмової згоди; та попередньої домовленості керівників підприємств про прийом працівника на роботу в іншу місцевість.

Договір із працівником припиняється відповідно до п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України на підставі заяви працівника. Натомість працівник подає заяву про прийняття на роботу та укладає трудовий договір із новим роботодавцем. При цьому в укладенні трудового договору запрошеній на роботу особі не може бути відмовлено.

Працівник, який переїхав на роботу в іншу місцевість у порядку запрошення, також має право на отримання компенсацій і гарантій у зв’язку з переведенням, крім виплати одноразової допомоги.

Джерело: SUD.UA

Форум-практикум «Трудові відносини 2025: що має знати кожен кадровик та роботодавець»

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: «Повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі продовження контракту»
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Важливо для працівників: що потрібно знати про скорочення штату і чисельності
Підставою для розірвання роботодавцем трудового договору може бути скорочення чисельності або штату працівників. Цю норму статті 40 Кодексу законів про ...