...
Реєструйся

Щодо відшкодування за послугу «муніципальної няні»


З 1 січня 2019 року обласні та Київська міські державні адміністрації мають відшкодовувати вартість послуг «муніципальної няні».

Батьки щомісячно отримають відшкодування витрат на догляд за дитиною, яка не досягла трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до шести років, встановленого на 1 січня (що становить 1 626 грн.).

Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68, яка набула чинності 12 лютого 2019 року.

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа — підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
Зверніть увагу, що зібрати досьє на няню можна в система ContrAgent.

Компенсація не призначається батькам — вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення.

Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору мають подати місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи у паперовій або електронній формі.

Отже управлінню соцзахисту треба подати:

  • заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;
  • копію договору з нянею;
  • документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) — подаються щомісячно до 5 числа в електронній або паперовій формі.

До заяви додаються копії:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації, ІНН;
  • документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Факт народження дитини на території України у разі подання заяви в електронній формі підтверджується за інформацією з державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відомості про реєстрацію муніципальної няні та наявність відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських об’єднань. Ці дані також можна дізнатись в системі ContrAgent.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


З 2026 року — більше можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю
З 1 січня 2026 року набудуть чинності зміни до законодавства, які розробило Мінсоцполітики. Нововведення суттєво змінять підхід до зайнятості людей ...
Зарплати будівельникам зростуть удвічі: нова Галузева угода
Відбулося підписання Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. ...
Право на вихідну допомогу: як діяти кадровику без помилок
При звільненні працівників за певних обставин трудовим законодавством передбачено виплату вихідної допомоги. Її розмір залежить від підстав звільнення, а в деяких випадках ...
Міноборони запускає нову модель реабілітації військових за участю цивільних психологів
Міністерство оборони України активно працює над створенням чіткої та ефективної системи психологічної підтримки для військовослужбовців. Це так само важливо, як ...