Реєструйся

Щодо відшкодування за послугу «муніципальної няні»


З 1 січня 2019 року обласні та Київська міські державні адміністрації мають відшкодовувати вартість послуг «муніципальної няні».

Батьки щомісячно отримають відшкодування витрат на догляд за дитиною, яка не досягла трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до шести років, встановленого на 1 січня (що становить 1 626 грн.).

Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68, яка набула чинності 12 лютого 2019 року.

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа — підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
Зверніть увагу, що зібрати досьє на няню можна в система ContrAgent.

Компенсація не призначається батькам — вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення.

Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору мають подати місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи у паперовій або електронній формі.

Отже управлінню соцзахисту треба подати:

  • заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;
  • копію договору з нянею;
  • документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) — подаються щомісячно до 5 числа в електронній або паперовій формі.

До заяви додаються копії:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації, ІНН;
  • документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Факт народження дитини на території України у разі подання заяви в електронній формі підтверджується за інформацією з державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відомості про реєстрацію муніципальної няні та наявність відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських об’єднань. Ці дані також можна дізнатись в системі ContrAgent.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...
Удосконалено програму виплати компенсації за працевлаштування ВПО: рішення Кабміну
24 січня Кабінет Міністрів України вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО). «Загалом ми ...
Тимчасова втрата працездатності ВПО: Мінреінтеграції пояснило, як отримати виплати
Внутрішньо переміщені особи (далі — ВПО) можуть отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Пенсійного фонду ...
Звернення до ФПУ щодо підвищення оплати часу простою: яка відповідь
Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до ФПУ з проханням ініціювати перед Міністерством економіки України внесення змін до статті 113 Кодексу ...