Реєструйся

Що робити, якщо працівник, який виїхав за межі території України, по закінченню 90 календарних днів відпустки без збереження зарплати не стає до роботи?


Працівник, який використав 90 календарних днів відпустки на підставі частини 4 статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та не готовий повернутися до роботи, може:

  • оформити інші види відпусток без збереження зарплати

або

  • звільнитися, наприклад, за власним бажанням чи за угодою сторін.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Якщо працівник відмовляється оформити відпустку без збереження зарплати та звільнятися, відсутність працівника на робочому місті табелюється позначкою «НЗ» (неявки з нез’ясованих причин) до вирішення питання.

 

Якщо після завершення відпустки без збереження зарплати за цією підставою працівник не вийшов на зв’язок із роботодавцем і не повідомив про свої подальші дії, то в Табелі обліку використання робочого часу проставляється відмітка «НЗ».

Водночас відповідно пункту 83 статті 36 Кодексу законів про працю України відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль є підставами припинення трудового договору.

Пропонуємо у записі вебінар «Звільнення працівника у зв’язку з відсутністю на роботі понад 4 місяці»

Слід зазначити, відсутність працівника обумовлене необхідністю збереження життя та здоров’я таких працівників та їх сімей вважається як відсутність на роботі з поважних причин.

Джерело: Управління Держпраці


Індивідуальна кадрова онлайн консультація з експертом особисто (ZOOM, VIBER, SKYPE)

Експерти-юристи проєкту «КАДРОВИК.UA» надають індивідуальні онлайн-консультації з трудового законодавства у робочий час:

з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю.

0 (800) 219 977, (067) 317-58-86
podpiska@mediapro.com.ua

 

Матеріали до теми


Чи втрачається стаж під час військової служби? Розбираємося без міфів
У багатьох військовослужбовців, поліцейських чи рятувальників виникає запитання: а як враховується їхня служба до страхового (а отже — й до ...
У Раді запропонували оновити статтю 40 КЗпП: працівників-порушників зможуть звільняти легше
У Верховній Раді з’явився новий законопроєкт № 13279, яким передбачаються зміни до статті 40 Кодексу законів про працю України. Ініціатива ...
Чи можна залишити сумісництво після звільнення з основної роботи?
Відповідно до вимог статті 102-1 КЗпП України сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору ...
Відсторонення держслужбовця: коли виплачується зарплата, а коли — ні
Ухвалюючи рішення про відкриття дисциплінарного провадження щодо державного службовця, керівник органу визначає період відсторонення підлеглого від виконання посадових обов’язків та ...