...
Реєструйся

Підписано Державний бюджет ’2024: про прожитковий мінімум, виплати і зарплати


Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Витрати на соціальний захист населення передбачені на другому місці після видатків на оборону і безпеку — на пенсії і соціальну допомогу закладено майже 469 млрд грн, що на 25 млрд більше, ніж 2023 року. Президент у своєму вечірньому зверненні сказав, що головним пріоритетом у бюджеті є захист від російської агресії, але Україна також враховує соціальні потреби населення і повністю виконує соціальні зобов’язання.

«І кожен, хто зараз створює робочі місця, хто зберігає бізнес і навіть розвиває його, усі, хто в Україні та з Україною, працюють чесно та підтримують інших, підтримують і нашу оборону, і наше наближення до українських цілей», — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт: поняття, оформлення, оплата праці

 

Загальні показники бюджету

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що доходи бюджету збільшили на 22 млрд грн і вони становлять 1,768 трлн грн. Видатки майже залишились такими самими 3,35 трлн грн. Дефіцит державного бюджету зменшено на 22 млрд грн і тепер становить 1,57 трлн грн. Зовнішні запозичення зменшили на 103,5 млрд — перекрили за рахунок збільшення внутрішніх запозичень на 81,4 млрд грн. Прогноз по реальному ВВП зменшили до 4,6 %, прогноз по інфляції — до 9,7 %, припущення щодо курсу гривні — у середньому за рік 40,7 грн за дол.

 

Прожитковий мінімум у 2024 році

З 1 січня 2024 року зросте прожитковий мінімум, він залишиться незмінним протягом року. Загальний показник прожиткового мінімуму у 2024 році становитиме на місяць 2920 грн. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте до 2361 грн. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 3028 грн. Для дітей до 6 років показник прожиткового встановили на рівні 2563 грн, віком від 6 до 18 років — 3196 грн.

Було визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують для визначення:

  • базового розміру окладу судді — 2102 грн;
  • посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також податкових і митних органів — 2102 грн;
  • посадового окладу прокурора окружної прокуратури — 1600 грн.

Читайте також: Якщо працівник з нефіксованим робочим часом протягом календарного місяця не виконував роботу, чи нараховується йому заробітна плата?

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму зростуть:

  • мінімальні пенсійні виплати з 2093 до 2361 грн;
  • максимальні пенсійні виплати з 20930 до 23610 грн;
  • виплати за понаднормовий стаж з 20,9 до 23,6 грн за кожен додатковий рік.

Гарантована виплата для пенсіонерів в Україні, які виконали вимоги щодо стажу та досягли 65 років, зросте з 2680 грн до 2840 грн.

Також в результаті підвищення прожиткового мінімуму зростуть розміри субсидій, соцдопомог і доплат пенсіонерам (зокрема, за особливі заслуги, доплати ветеранам війни).

Читайте також: Як переглянуть посадові оклади для чиновників, на яких не поширюється Закон про держслужбу

 

Мінімальна зарплата у 2024 році

Наступного року заплановано два етапи підвищення мінімальної зарплати. Таким чином, мінімальна заробітна плата у 2024 році становитиме:

  • у місячному розмірі: з 1 січня — 7100 грн, з 1 квітня — 8000 грн (у 2023 році — 6700 грн);
  • у погодинному розмірі: з 1 січня — 42,6 грн, з 1 квітня — 48 грн (у 2023 році — 40,46 грн).

Розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1600 грн буде застосовуватися як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду.

 

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата

Матеріали до теми


Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада ухвалила в другому читанні «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження ...
Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність ...
ТЦК почали виклик громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних
Президентом України підписано Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий ...
Профспілка зробила заяву щодо зарплат освітян: подробиці
Профспілка працівників освіти звернулася до Кабінету Міністрів щодо диференціації заробітної плати вчителів, з урахуванням професійної кваліфікації, складності, важливості та відповідальності ...