...
Реєструйся

Тривалість відпустки для педагогів у 2024 році


Відповідно до Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) вчителі мають право на щорічну відпустку тривалістю до 56 календарних днів (стаття 6).

Через війну з’явився Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Відповідно до цього документа, роботодавець має право обмежити тривалість щорічної відпустки до 24 календарних днів. Це право роботодавця, але він не зобов’язаний цього робити

Тобто тривалість відпустки визначається роботодавцем – керівником навчального закладу. Але для скорочення відпустки потрібне обґрунтування, яке зумовлене об’єктивними причинами, що підштовхують керівника до зменшення тривалості відпустки. Якщо ж таких умов немає, то вчителі мають право на щорічну відпустку загальної тривалості, тобто до 56 календарних днів.

 

Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Навіть якщо цього року вчитель отримав відпустку не 56, а 24 календарних дні, засмучуватися не варто. Законом № 504 передбачено, що педагог або інший працівник, чия відпустка має тривалість більше ніж 24 календарних дні, зможе використати ці дні після припинення або скасування воєнного стану.

 

Чи можуть педагогу відмовити у відпустці?

У частині другій статті 12 Закону № 504 вказано, що роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-яких відпусток, окрім відпустки, яка пов’язана з вагітністю, пологами, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо особа залучена до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

У секторі 19 постанови Кабінету міністрів від 09 жовтня 2020 року № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури» вказано, що до об’єктів критичної інфраструктури належать заклади, які здійснюють наукові дослідження та розробки. Зокрема, це дослідницька інфраструктура наукових установ та закладів вищої освіти.

Якщо йдеться про школу, то відмовити у наданні відпустки вчителю не можуть. Якщо роботодавець все ж таки вирішить надати щорічну відпустку педагогу тривалістю не 56, а 24 дні, то йому все одно доведеться відшкодовувати іншу частину відпустки, але вже після війни.

Джерело: Факти

Семінар «Робота кадрових підрозділів у тривалий період воєнного стану»

Матеріали до теми


Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...