...
Реєструйся

У багатьох держслужбовців зменшилася заробітна плата на 70 %


Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина заявляє, що більш як половина опитаних державних службовців відзначають зменшення заробітної плати на 70 % та істотне збільшення навантаження протягом року.

«Наразі триває опитування НАДС щодо умов роботи держслужбовців під час воєнного стану. За тиждень відповіли 40 тис. держслужбовців. Приблизно 93 % респондентів з цього числа зазначили, що працюють у штатному режимі на робочих місцях. Торік цей показник становив 68 %. Тобто у 2022 році дистанційно працювали 32 % держслужбовців, а сьогодні – 6,3 %. Із початком повномасштабної війни людей переводили на простій. Але якщо тоді ця цифра становила 9 %, то сьогодні — 1 %. Ці цифри дещо зміняться до завершення опитування, але динаміка зрозуміла», — сказала Наталія Алюшина.

Індексація заробітної плати у 2023 році: проводимо чи ні? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Очільниця відомства зазначила, що також аналізувалися причини звільнення людей із держслужби, зокрема, понад 70 % опитаних відзначили суттєве збільшення навантаження протягом року.

«Одна з причин – мобілізація 3 946 державних службовців до ЗСУ. Їхній функціонал виконують ті, хто лишився. Крім того, 35 % опитаних залучалися до роботи у вихідні дні, 8 % – у нічний час. При цьому 19 % зазначили, що компенсації за таку роботу в їхніх державних органах відсутні», — додала вона.

Також Алюшина розповіла, що 61 % держслужбовців відповіли, що мають на роботі доступ до укриття, 22 % — мають його частково, а 17 % не мають узагалі.

Щодо потреб у психологічній підтримці серед держслужбовців, то 59 % опитаних відзначили погіршення самопочуття впродовж року, майже 10 % додали, що їхній психологічний стан негативно впливає на продуктивність роботи, 39 % потребували психологічної допомоги, але лише 5 % звернулися по неї.

Середня заробітна плата за час вимушеного прогулу: як розрахувати — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

«Більше половини опитаних відзначили зменшення зарплати. Тобто констатуємо, що державні службовці відчувають надмірне навантаження, критично низький рівень заробітної плати та несправедливе її нарахування, психологічний стрес… У таких умовах марно розраховувати, що люди довгий час зможуть повноцінно працювати. Відповідь на ці виклики – звільнення. Зауважу, що першими країна втрачає найбільш підготовлених і конкурентних державних службовців», — підсумувала Алюшина.

Як повідомлялося, з початку 2023 року станом на 30 червня звільнено 20 366 держслужбовців і призначено 18 519 держслужбовців. На сьогодні фактична кількість держслужбовців в Україні становить 163,6 тис. осіб.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Раніше писали:

Джерело: НАДС

Передплата

Матеріали до теми


Розрахунок ЄСВ для трудового договору з нефіксованим робочим часом
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію на запит від працедавця, який цікавився необхідністю нарахування ЄСВ працівнику, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим ...
Новації законодавства про службу в органах місцевого самоврядування: у НАДС презентували посібник
Новий посібник про новації Закону України від 02 травня 2023 року № 3077-IX «Про службу в органах місцевого самоврядування» було презентовано ...