Реєструйся

Усиновлення дитини: чи виплачуватиме ФССУ допомогу


Фонд соціального страхування України (далі — ФССУ) фінансує допомогу по вагітності та пологах незалежно від того, народився малюк у сім’ї чи дитину прийняли до родини.

ФССУ виплатить допомогу для застрахованої особи, яка усиновила дитину протягом двох місяців із дня її народження, зазначеного у свідоцтві про народження.

Період, за який нараховується виплата, становить 56 календарних днів із дня усиновлення або 70 календарних днів у разі одночасного усиновлення двох і більше дітей. А якщо дитину всиновила особа, віднесена до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплату нарахують за 90 календарних днів.

Читайте також статтю «Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини: надаємо по-новому».

Розмір допомоги обчислюється за загальними правилами — він становить 100 % середнього доходу за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Для фінансування виплати роботодавець працівника, який усиновив дитину, має опрацювати листок непрацездатності й подати за ним заяву-розрахунок до ФССУ, як і зазвичай.

ФССУ додає, що слідкувати за станом оплати листка непрацездатності, виданого в разі всиновлення, можна онлайн у телеграм-каналі.

Реєструйтеся на відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей».

Джерело: фейсбук-сторінка Фонду соціального страхування України

Матеріали до теми


Отримання повістки від роботодавця: мобілізація в Україні
Керівники підприємств в Україні мають право надати повістку працівникові. Щоправда, порядок такого контролю не визначений (про це повідомляє організація з ...
Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
У 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії
Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють, що після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, ...