...
Реєструйся

В Україні хочуть передбачити компенсації за затримку виплати пенсій і зарплат


Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» (№ 3817; далі — Законопроєкт), яким пропонується платити українським громадянам компенсації за затримку виплат пенсій і заробітних плат. За документ проголосували 247 нардепів.

Законопроєкт розширює перелік видів грошових доходів, за порушення термінів виплати яких громадянам нараховується компенсація. У такі виплати пропонують включити пенсію, щомісячне грошове довічне утримання, соціальні виплати, стипендії, заробітну плату, суму індексації грошових доходів громадян.

У документі прописано і джерела таких виплат. При цьому в пояснювальній записці зазначено, що прийняття закону не призведе до додаткових витрат з держбюджету.

Нагадаємо, що на початку вересня Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді України передбачити для українців компенсації у разі затримки пенсій, зарплат та інших соціальних виплат.

Як раніше повідомляло «РБК-Україна», у липні Законопроєкт підтримав Кабінет Міністрів України і направив його на розгляд до Верховної Ради України.

Так, наприкінці січня Кабмін схвалив аналогічний законопроєкт про компенсації, проте після відставки уряду Олексія Гончарука його зняли з розгляду парламенту.

Матеріали до теми


Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...
Чи врахують працівникові при обчисленні пільгового стажу роботу по теперішній час, якщо атестацію робочого місця було проведено у 2018 році?
СИТУАЦІЯ Працівник виходить на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2. Чи врахують такому працівникові при обчисленні пільгового ...
ПДФО та військовий збір утримуються з суми виплаченої ФОП допомоги по тимчасовій непрацездатності
Уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є ...
Зареєстровано новий профспілковий законопроєкт, спрямований на посилення соціального захисту працівників
Нагадаємо, що 24 червня 2024 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про ...