Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу» щодо реклами послуг із працевлаштування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2022 року № 863.
Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Цей Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог статті 241 Закону України «Про рекламу» щодо реклами послуг із працевлаштування.
Відповідно до вимог даної статті забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
У разі недотримання заборони про згадування у рекламі про вакансії зазначених вище умов, передбачений штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, станом на поточну дату — 80 тис. грн.
Кошти стягуються з рекламодавця за таким алгоритмом:
- Державна служба України з питань праці готує розпорядчий документ (розпорядження, постанова) про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилає його рекламодавцю.
- Санкція сплачується рекламодавцем у державний бюджет за місцем його реєстрації протягом 15 днів з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа від Держпраці.
Розроблення кадрових документів
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків, реєстраційних форм, шаблонів документів
Порушник має право звернутися до Держпраці або до суду стосовно оскарження рішення про штраф.
Джерело: Управління Держпраці