Передплати журнал

Відповідальність за мобінг на роботі: законопроєкт


Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5749 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці.

Проєкт Закону передбачає встановлення адміністративної відповідальності за мобінг на робочому місці.

Зокрема, запропоновано доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 173-5 «Мобінг (цькування)» такого змісту: Вчинення мобінгу (цькування), — тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Вчинення такого діяння групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Спрогнозовано, що прийняття цього законопроєкту сприятиме забезпеченню захисту учасників трудових відносин від різних форм мобінгу.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Матеріали до теми


Мінагрополітики створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних
Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі — Мінагрополітики) створило електронний сервіс — електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Як ...
Скорочення штату під час війни: який критерій визначення працівників, що мають переважне право залишитися на роботі
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці визначальним критерієм переважного права залишитися ...