Реєструйся

Виплати особам, потерпілим від нещасного випадку на виробництві


У зв’язку з припиненням Фонду соціального страхування України (ФССУ) та непроведенням ним страхових виплат за грудень 2022 року потерпілим на виробництві, деякі громадяни не змогли вчасно отримати належні кошти на оплату таких соціальних послуг, як спеціальний медичний догляд, побутове обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації тощо.

Серед пріоритетів Міністерства соціальної політики — ефективне та вчасне забезпечення страхових виплат громадянам за всіма напрямками. З метою врегулювання проблеми заборгованості по соціальних послуг для потерпілих на виробництві, Міністерством розроблено проект постанови Уряду, яка дасть можливість спрямувати фінансовий ресурс на погашення заборгованості за грудневими виплатами на:

 • спеціальний медичний догляд;
 • постійний сторонній догляд;
 • побутове обслуговування;
 • додаткове харчування;
 • лікування потерпілих та їх медичну реабілітацію;
 • санаторно-курортне лікування;
 • технічні та інші засоби реабілітації;
 • очне протезування, придбання окулярів і контактних лінз;
 • слухові апарати;
 • лікарські засоби та вироби медичного призначення;
 • бензин, ремонт і техобслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

Проєкт постанови вже винесено на розгляд Кабінету Міністрів і найближчим часом вона буде ухвалена на засіданні Уряду.

Посібник «ФОП і охорона праці. Як правильно організувати в умовах війни?»
Придбати (063) 590-97-54, podpiska@mediapro.com.ua

Одночасно  Міністерство соціальної політики підготувало проєкти рішень КМУ, які забезпечать можливість отримання потерпілими на виробництві, які цього потребують,  допоміжних засобів реабілітації (ДЗР)  від Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗІ) за кошти державного бюджету.

Наразі триває процес врегулювання передання від Пенсійного фонду до ФСЗІ копій медичних складових особових справ потерпілих від нещасного випадку. На підставі цих документів Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю зможе забезпечити належне та вчасне надання потерпілим необхідних засобів реабілітації.

Крім того, нині готується проєкт постанови КМУ, яка передбачатиме можливість забезпечення потерпілих на виробництві медичними засобами (пелюшки, підгузки, слухові апарати, очні протези, катетери тощо) за кошти державного бюджету через систему охорони здоров’я.

Потерпілі від нещасного випадку, які потребують соціальних послуг (таких як постійний сторонній догляд та побутове обслуговування) зможуть отримувати їх від надавачів послуг. Відшкодовуватиме закупівлю  відповідних соцпослуг для Пенсійний фонд України.

Для реалізації зазначеного механізму Мінсоцполітики наразі розробляється відповідний проект постанови Уряду. Питання забезпечення спеціальним  медичним доглядом також буде законодавчо врегульовано у найближчий час.

Щодо необхідних лікарських засобів, Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством охорони здоров’я розробляють нормативний акт, що дозволить розширити програму реімбурсації (відшкодування) лікарських засобів з урахуванням препаратів, необхідних для потерпілих від нещасного випадку та  профзахворювань.

Джерело: Мінсоцполітики


Читайте в Живому журналі КАДРОВИК.UA

Соціальне страхування: новації-2023

 • Якими нормативно-правовими актами слід користуватися під час оплати «лікарняних»?
 • Чи змінився строк опрацювання роботодавцем «лікарняних»?
 • Які установлено строки звернення за призначенням страхових виплат?

З питань доступу: (095) 245-17-55, podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Зміни в реєстрації та обліку безробітних: роз’яснення Державної служби зайнятості
Звертаємо увагу, що 10 травня набув чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, ...
Обов’язки роботодавців щодо виплати заробітної плати
За порушення термінів виплати заробітної плати законодавство передбачає дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність. І хоча стаття 10 Закону України від ...
Про права батьків на додаткову оплачувану відпустку, якщо вони мають двох і більше дітей віком до 15 років
ЗАПИТАННЯ Чи має право батько на додаткову оплачувану відпустку, якщо він має двох і більше дітей віком до 15 років, ...