...
Реєструйся

Виплати від міжнародних організацій: відповіді на поширені запитання від Мінсоцполітики


Платформа «єДопомога» була створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України й Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової допомоги Швеції. Її мета — підтримати українців у часи російської агресії.

Ця платформа має три напрями:

  • «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися, як отримати допомогу від держави;
  • «єДопомога волонтерська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраждали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо дуже цього потребуєте;
  • «єДопомога міжнародна» — це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.

Саме на найпоширеніші запитання щодо «єДопомога міжнародна» надано відповіді.

  1. Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу «єДопомога»?

Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищеніші верстви населення, що мають такі соціальні статуси: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема із числа внутрішньо переміщених осіб.

Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат і яким саме категоріям населення допомогти, приймають міжнародні організації.

Зі свого боку Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри й бази даних, що дозволяє здобувати перевірену інформацію про особу.

  1. Чи є пенсіонери серед цих категорій?

Категорія «пенсіонер» у заявці є. Але зверніть увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер + визначений регіон або інша соціальна категорія.

  1. Скільки коштів уже отримали й скільки передбачено в межах цієї допомоги?

Мінсоцполітики здобуває інформацію про фактичне отримання грошей від міжнародних організацій не відразу, адже в міжнародних організацій також є свої внутрішні процеси, узгодження, перерахування тощо.

Загалом реалізуються проєкти до додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень. Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати 189 428 людям, що заповнили заявку через платформу «єДопомога міжнародна». А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії, зазначені в меморандумах, з інформацією по 780 722 особам.

  1. Що потрібно зробити, щоб отримати допомогу?

Потрібно зайти на платформу «єДопомога», вибрати напрям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку.

Наголосимо, що треба уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) і паспортні дані. Важливо також, що тільки один із батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі й помилка.

Нагадаємо, що IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Закон № 3633 діє з 18 травня, оновити дані у ТЦК треба протягом 60 днів
Як ми вже повідомляли, Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ ...