Передплати журнал

Як діяти під час обстрілу зі стрілецької зброї: рекомендації для роботодавців і працівників


Під час стрілянини найкраще ховатися в захищеному приміщенні. Коли це неможливо, варто лягти й прикритися предметами, що здатні захистити від уламків і куль.

Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або легкими спорудами, бо вони часто стають мішенями.

Де б ви не перебували, тіло має бути в максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками й відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом п’яти хвилин.

Якщо адміністративна та/або виробнича будівля розташована в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна, наприклад, клейкою плівкою. Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, до прикладу, мішками з піском чи масивними меблями.

Якщо поряд із вами поранено працівника, надайте першу допомогу й викличте швидку, представників ДСНС, органів правопорядку, за необхідності — військових. Не намагайтеся надати допомогу пораненим, поки не припинився обстріл.

Джерело: Головне управління Держпраці у Запорізькій області

 

мініКУРС: «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...