Головним чинником збільшення пенсій є офіційна робота та своєчасна сплата єдиного соціального внеску. Пенсійний фонд України (далі — ПФУ) опублікував звіт за дев’ять місяців 2024 року. У документі йдеться про те, що ПФУ постійно здійснює моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб щодо виявлення використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, та відповідно реагує, передаючи інформацію органам Держпраці та Державної податкової служби. За даними звіту 9 місяців 2024 року понад 57 тисяч робочих місць було виведено з тіні (з них почали сплачувати податки).
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Це забезпечило додаткові надходження до ПФУ у 97 мільйонів гривень єдиного внеску. Ці внески не лише гарантують пенсійні права працівникам, що їх сплачують, а й впливають на виплати нинішнім пенсіонерам.
Як відомо, розмір пенсії працівника напряму залежить від обсягу єдиного внеску, який щомісяця сплачується з його заробітної плати до бюджету Пенсійного фонду. Що більший внесок і що довше ви його сплачуєте — то вищою буде ваша пенсія після досягнення пенсійного віку.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Окрім того, варто нагадати, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення працівника:
– гарантованого розміру заробітної плати;
– права на відпустку, в тому числі додаткову й без збереження заробітної плати, відпустку в зв’язку з вагітністю та пологами;
– виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
– права на скорочений робочий день, тиждень, якщо особа працює в шкідливих умовах праці; тощо.
Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці