...
Реєструйся

Як організувати безпечні умови праці для працівників, які виконують роботу дистанційно


Робота в офісі та дистанційно – принципово різні способи організації праці. Через воєнний стан та необхідність заходів безпеки під час повітряних тривог пропонуємо розібратись, як організувати безпечні умови праці для тих, хто працює дистанційно.

Загальне правило дистанційної роботи відображене у статті 14 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» (далі –  Закон № 2694), а саме: у разі виконання роботи за трудовим договором про дистанційну роботу працівник самостійно несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на обраному робочому місці.

Реорганізація підприємства: дії кадровика
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

 

Яка відповідальність роботодавця

За що саме відповідає роботодавець? Це передбачено нормами статті 13 Закону № 2694, а також статтею 60-2 Кодексу законів про працю України.

По-перше, роботодавець зобов’язаний систематично проводити інструктаж працівника з питань охорони праці і протипожежної безпеки в межах використання таким працівником обладнання та засобів, рекомендованих або наданих роботодавцем.

По-друге, роботодавець несе відповідальність за безпечність і належний технічний стан обладнання та засобів виробництва, що передаються працівнику для виконання дистанційної роботи.

Таким чином, фактично обов’язки роботодавця із забезпечення охорони праці дистанційним працівникам обмежуються проведенням інструктажів та переданням обладнання в належному стані.
Очевидно, що в цілях безпеки життя та здоров’я працівника під час повітряних тривог критичне значення матимуть саме якісно розроблені та своєчасно проведені інструктажі роботодавця з охорони праці.

 

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

З урахуванням цього, роботодавцю найбільш доречним є розробити окрему інструкцію з охорони праці про дії дистанційного працівника під час оголошення повітряної тривоги. Водночас варто взяти до уваги той факт, що в разі дистанційної роботи працівник може працювати з будь-якого місця. Тому слід узагальнити рекомендації про дії особи, якщо тривога застала вдома, на вулиці чи певному громадському закладі.

Із такою інструкцією працівника слід ознайомити, а також провести інструктаж з охорони праці залежно від виду (позаплановий, цільовий тощо), як цього вимагають норми Закону № 2694. Нагадаємо також, що інструктаж може проводитись дистанційно, зокрема шляхом відеозв’язку.

Ірина Шапошнікова, адвокат

ВСЕ ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ. Спецвипуск № 3, 2023
0 (800) 219-977 •
podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: ВИЩА ШКОЛА АДВОКАТУРИ

Передплата

Матеріали до теми


Дослідження умов праці за умовами мікроклімату на робочих місцях у літню пору
Вже протягом місяця ми перебуваємо в умовах літньої спеки, яка за даними Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України триватиме щонайменше місяць ...
Що входить у поняття «ресурсний стан» і чому він такий важливий
Психосоціальна підтримка працівників має стати пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Системна турбота про психічне здоров’я так ...
Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці: у яких випадках її складають
Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та ...