...
Реєструйся

Як швидко опанувати стрес: інспекція праці


Ментальне здоров’я дасть тобі сили не просто подолати важкий період життя, а й пройти його з користю для себе. Не потрібно бути лікарем, щоб побачити «тривожні дзвіночки» у тілі:

  • коли постійно відчуваєш втому або напруження;
  • без причини болять частини тіла (спина, шия, руки тощо);
  • важко дихати;
  • відсутній апетит. Проблеми з травленням.

 

Вправи, які допоможуть впоратися з емоційним навантаженням

Щоб навчитися переживати емоційні бурі й рухатись далі, надаємо прості та дієві вправи, які не заберуть у тебе багато часу.

Читайте також: Психосоціальні ризики та їхні фактори

Вправа «Техніка релаксації: повільне дихання»

Заплющ очі. Відчуй ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихни через ніс, рахуючи до трьох. Впусти повітря до самого низу легень. Тепер повільно видихни через рот, рахуючи до шести. Повтори це мінімум 4 рази. Але якщо стане зле, зупинись.

Чому «Повільне дихання» фахівці рекомендують як базову вправу? Стрес проявляє себе по-різному: тривожність, напруження чи фізичний дискомфорт — паморочиться в голові, бракує повітря. Повільне дихання допоможе опанувати себе в усіх цих ситуаціях.

Читайте також: Першу психологічну допомогу на підприємстві можуть надавати навчені працівники або штатний психолог

Вправа «Струси з себе стрес»

Встань і підніми ногу. Активно потруси нею, наче до підошви щось причепилося. При цьому спробуй розслабити цю ногу. Тепер так само потруси іншу. А потім — руки по черзі. Уявляй при цьому, що струшуєш весь негатив, який накопичено. Повтори вправу декілька разів.

Вправа «Камінчик»

Стисни руки міцно в кулаки. Наче це два камінчики. Потримай так секунд 7-10. Після цього розслаб їх на 15-20 секунд. Тепер так само напруж усе тіло. Ти — один великий камінчик. Через декілька секунд розслабся. Зверни увагу, чи не залишилися напруженими якісь окремі м’язи. Якщо так, зроби вправу конкретно з ними. А в кінці повністю розслабся. Спробуй відчути, як по всьому тілу розливається хвиля релаксу.

Читайте також: Емоційне і фізичне здоров’я: що робити, коли немає часу на відпочинок

Джерело: Управління Держпраці

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...