...
Реєструйся

До якого періоду відносити індексацію зарплати, що нарахована за минулі періоди


Індексацію здійснюють спираючись на Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (далі — Закон № 1282) та Порядок проведення індексації грошових доходів населення, що затверджений постановою КМУ від 17 липня 2003 року № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (ч. 1 ст. 2 Закону № 1282, п. 2 Порядку № 1078).

Водночас єдиний внесок обчислюють щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими нараховують або підтверджують виплати, на які нараховують єдиний внесок відповідно до частини третьої статті 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Читайте також: Роботодавець переводить працівника на іншу роботу: як оплачувати його працю

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 № 4 (Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»), до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй зарплати у розрізі місяців звітного кварталу.

Читайте також: Про підвищення розміру мінімальної заробітної плати

Тож якщо заробітну плату нараховують за попередній звітний період (уточнюють кількість відпрацьованого часу, виявляють помилки), донараховані суми включають до зарплати місяця, у якому проводити такі донарахування.

 

Читайте також: Виплата заробітної плати й надання довідки про неї

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...
Профспілка зробила заяву щодо зарплат освітян: подробиці
Профспілка працівників освіти звернулася до Кабінету Міністрів щодо диференціації заробітної плати вчителів, з урахуванням професійної кваліфікації, складності, важливості та відповідальності ...