Авторка статті аналізує ситуацію щодо тарифікації працівників на прикладі одного з освітніх закладів.
У закладі дошкільної освіти працює вихователь-методист за 14-м розрядом. З вересня його тарифікують ще й на посаді вихователя. На посаді вихователя він був атестований за 13-м розрядом (3–5 років тому). За яким розрядом правильно його тарифікувати: за 14-м (розрядом за основною посадою) чи за 13-м розрядом?
Відповідно до статті 27 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 року № 2628-III учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:
- діти дошкільного віку, вихованці, учні;
- педагогічні працівники: директори, заступники директора з навчально-виховної (виховної) роботи, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з праці, інструктори з фізкультури, інструктори слухового кабінету, музичні керівники, керівники гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи та інші спеціалісти;
- помічники вихователів та няні;
- медичні працівники;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;
- асистенти дітей з особливими освітніми потребами;
- фізичні особи, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
Ще багато корисних матеріалів від провідних експертів й аналітиків знайдете на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 1-2025. Статті доступні тільки для передплатників видання.
Оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, у частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (далі — Наказ № 557).
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
У частині «Найменування посад» додатка 9 «Схема тарифних розрядів посад керівних та педагогічних працівників дитячих дошкільних навчальних закладів усіх типів і найменувань (крім дитячих будинків)» до Наказу № 557 зазначено посади вихователя-методиста і вихователя, яким тарифні розряди встановлюються залежно від кваліфікаційної категорії.
Тарифні розряди вихователя-методиста і вихователя
- без категорії — 10–11;
- другої категорії — 12;
- першої категорії — 13;
- вищої категорії — 14
Присвоєння категорії та встановлення тарифного розряду здійснюється за результатами атестації.
Порядок атестації педагогічних працівників регламентовано Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 9 вересня 2022 року № 805 (далі — Положення № 805). Це Положення поширюється на педагогічних працівників, які здійснюють педагогічну діяльність та посади яких віднесено до педагогічних, згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963 (абзац перший п. 2 розд. І Положення № 805)…
Докладніше про особливості тарифікації за посадою вихователя-методиста та за посадою вихователя висвітлено в січневому випуску журналу «КАДРОВИК.UA» у статті головного спеціаліста відділу професійної та вищої освіти управління професійної, вищої освіти, фінансово-економічної, кадрової, організаційної та правової роботи департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Олени Павлюк «Як тарифікувати вихователя-методиста та вихователя?».
Джерело: «КАДРОВИК.UA»