...
Реєструйся

Якщо ФОП є «загальносистемником», чи повинен він сплачувати військовий збір


ЗАПИТАННЯ

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума доходу, отриманого фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності?

 

ВІДПОВІДЬ

Пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — ПКУ) тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ (п.п. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ), тобто:

  • фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
  • податковий агент.

Читайте також: Про зобов’язання ФОП зберігати первинні документи

Ставка військового збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

Водночас підпунктом 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ, зокрема:

  • загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
  • доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
  • іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 ПКУ, загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 ПКУ.

 

Читайте також: Сума витрат на оплату праці найманих працівників, яка включається до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування

Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відс. чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

 

Читайте також: ФОП купує комп’ютер для роботи: чи вважається це витратами, пов’язаними із провадженням господарської діяльності

Згідно з підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 ПКУ, податкова декларація за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, подається самозайнятими особами, в тому числі фізичними особами — підприємцями – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

Читайте також: Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб та ФОП? Відповідає Держпраці

Джерело: Головне управління ДПС у Полтавській області

Онлайн-семінар «Трудові відносини у роботодавця – ФОП»

Матеріали до теми


Підприємство простоює: чи зарахується цей період до стажу для надання щорічної додаткової відпустки працівникові?
Під час простою дія трудового договору з працівниками продовжується, проте вони не виконують свої посадові обов’язки, — пояснює інспекція Держпраці. ...
Держпраці: чи має право роботодавець звільнити працівника за «невідповідність» посаді?
При укладені трудового договору працівнику може встановлюватись випробувальний термін з метою перевірки його відповідності роботі, яка доручається. Відповідно до статті ...