Реєструйся

За ким із мобілізованих працівників зберігається середній заробіток після 19 липня 2022 року


Мінекономіки у листі від 16 травня 2023 року № 4706-05/22258-03 розглянуло питання збереження середнього заробітку педагогічним працівникам — сумісникам на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації.

Як відомо, з 19 липня 2022 року внесено зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України  (далі — КЗпП) в частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, які стали в той чи інший спосіб військовослужбовцями. Водночас частиною другою статті 57 Закону України від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» передбачено державні гарантії педагогічним та науково-педагогічним працівникам, зокрема, за такими працівниками зберігається попередній середній заробіток, у разі проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA»

Стаття 102-1 КЗпП дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. Частиною третьою статті 56 КЗпП передбачено, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

 

Ураховуючи зазначене, Мінекономіки вважає, що за педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів освіти, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Джерело: БУХГАЛТЕР. UA

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


У «Резерв+» протягом кількох місяців з’являться нові послуги
Міноборони додає у «Резерв+» зворотний зв’язок для того, щоб люди пріоритезували, який подальший функціонал потрібно запускати у застосунку Мобільний застосунок ...
Затверджено критерії бронювання працівників підприємств, критично важливих для ЗСУ
Наказом Міністерства оборони України від 10 липня 2024 року № 463 затверджено Критерії визначення підприємств, установ, організацій, а також юридичних осіб приватного ...