...
Реєструйся

Застосовування ПСП до зарплати працівників, які мають дітей


Який розмір податкової пільги ви зможете використовувати, якщо маєте двох дітей до 18 років, одна з яких є дитиною з інвалідністю?

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги» від 29 грудня 2010 року № 1227.

Згідно з нормами ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 %. суми пільги, визначеної ПКУ на кожну таку дитину.

Податкову соціальну пільгу в розмірі, що дорівнює 150 % суми пільги мають право скористатися платники податку, які утримують дитину з інвалідністю — у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Отже, враховуючі викладене, у 2019 році ви можете скористатися правом на застосування двох пільг: на одну дитину віком до 18 років, яка не є особою з інвалідністю — 960,50 грн. (100 %), та на другу дитину з інвалідністю — 1440,75 грн (150 %).

Докладніше про гарантії працівникам з дітьми читайте в Спецвипуску журналу «КАДРОВИК.UA» № 3’2019.

 

Матеріали до теми


Нові правила: як отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю
Кабінет Міністрів України оновив правила надання компенсацій за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Відповідні зміни затверджено постановою №273 ...
Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
У час, коли багато працівників повертаються з військової служби, роботодавці та бухгалтери мають справу з неабиякими викликами. Один із них ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...