Усі юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та оподаткування, ведуть персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які працюють або навчаються в їхніх підприємствах (установах, організаціях). При цьому застосовується Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі – Порядок № 1487).
Відповідно до п. 8 Порядку № 1487 організація військового обліку покладається на відповідних керівників, а обов’язки з ведення обліку – на працівників служби персоналу або служби управління персоналом. Лише у разі відсутності служби персоналу на підприємстві, обов’язки з ведення обліку доручають особі, що займається обліком працівників.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Таким чином, з метою забезпечення ведення персонального військового обліку, керівник повинен призначити відповідальну особу для введення даних обліку. Це призначення оформлюється наказом про покладання обов’язків із ведення військового обліку. Згідно з п. 10 Порядку № 1487 за ведення військового обліку встановлюється доплата у розмірі до 50 % посадового окладу, а для державних службовців – в межах економії фонду оплати праці. На думку ТЦК та СП, така доплата має встановлюватися навіть тоді, коли відповідні посадові обов’язки прописані в посадовій інструкції працівника.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Відповідно до п. 12 Порядку № 1487 державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу у підвищенні кваліфікації відповідальних за ведення військового обліку. При цьому законодавство не забороняє покладати ці обов’язки на працівника, який не пройшов підвищення кваліфікації та не має відповідного сертифіката. Однак у зазначеному пункті Порядку йдеться про те, що підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, має здійснюватися не рідше одного разу на п’ять років.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Отже, підвищувати кваліфікацію потрібно один раз на п’ять років, але щороку до 1 жовтня визначати потребу у підвищенні кваліфікації. Норми Порядку № 1487 сформульовано таким чином, що визначення потреби здійснюється як для осіб, які вже пройшли підвищення кваліфікації, так і для тих, у яких така потреба ще існує.
Далі наводимо зразок наказу про визначення потреби в підвищенні кваліфікації працівника, відповідального за ведення військового обліку. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA.
Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.
Джерело: КАДРОВИК.UA