...
Реєструйся

Зразок наказу про підвищення кваліфікації відповідального за ведення військового обліку


Усі юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та оподаткування, ведуть персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які працюють або навчаються в їхніх підприємствах (установах, організаціях). При цьому застосовується Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі – Порядок № 1487).

Відповідно до п. 8 Порядку № 1487 організація військового обліку покладається на відповідних керівників, а обов’язки з ведення обліку – на працівників служби персоналу або служби управління персоналом. Лише у разі відсутності служби персоналу на підприємстві, обов’язки з ведення обліку доручають особі, що займається обліком працівників.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Таким чином, з метою забезпечення ведення персонального військового обліку, керівник повинен призначити відповідальну особу для введення даних обліку. Це призначення оформлюється наказом про покладання обов’язків із ведення військового обліку. Згідно з п. 10 Порядку № 1487 за ведення військового обліку встановлюється доплата у розмірі до 50 % посадового окладу, а для державних службовців – в межах економії фонду оплати праці. На думку ТЦК та СП, така доплата має встановлюватися навіть тоді, коли відповідні посадові обов’язки прописані в посадовій інструкції працівника.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Відповідно до п. 12 Порядку № 1487 державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу у підвищенні кваліфікації відповідальних за ведення військового обліку. При цьому законодавство не забороняє покладати ці обов’язки на працівника, який не пройшов підвищення кваліфікації та не має відповідного сертифіката. Однак у зазначеному пункті Порядку йдеться про те, що підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, має здійснюватися не рідше одного разу на п’ять років.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Отже, підвищувати кваліфікацію потрібно один раз на п’ять років, але щороку до 1 жовтня визначати потребу у підвищенні кваліфікації. Норми Порядку № 1487 сформульовано таким чином, що визначення потреби здійснюється як для осіб, які вже пройшли підвищення кваліфікації, так і для тих, у яких така потреба ще існує.

Далі наводимо зразок наказу про визначення потреби в підвищенні кваліфікації працівника, відповідального за ведення військового обліку. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA.

Зразок наказу про підвищення кваліфікації відповідального за ведення військового обліку

Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.

Джерело: КАДРОВИК.UA

Сервіс «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» для кадровика

Матеріали до теми


Зразок наказу про надання пояснень щодо причин відсутності на роботі
Встановлення правил поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або на об’єктах чи операторах критичної ...
Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...