Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 (за прогул) Кодексу законів про працю України (КЗпП) оформлюють відповідним наказом. Прогул — це відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977
Отже, наказ про звільнення за прогул зазвичай готують працівники кадрових служб на підставі наказу про накладення дисциплінарного стягнення та протоколу виборного органу профспілки або письмового рішення профспілкового представника в мирний час. Під час воєнного стану згода профспілки на звільнення за ініціативою роботодавця не потрібна.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Після того як у наказі про звільнення за прогул роботодавець поставить свій підпис, треба зареєструвати його в спеціальній обліковій формі. Відповідно до статті 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5, накази про звільнення належать до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання. Їх реєструють в окремій обліковій формі — Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання.
Далі наводимо зразок наказу про звільнення за прогул. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA.
Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.
Джерело: КАДРОВИК.UA