...
Реєструйся

Зразок заяви про відмову від ведення військового обліку


У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (далі – Порядок № 1487) зазначено, що організацію військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях покладено на відповідних керівників. Але безпосередньо обов’язки ведення військового обліку покладено на службу персоналу (кадровий підрозділ) або особу, що веде облік працівників, які є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Залежно від загальної чисельності працівників на підприємстві веденням військового обліку займається окремий працівник (один чи кілька), призначений відповідним розпорядженням (наказом) керівника підприємства. Для цього на підприємстві може бути створена одна чи декілька посад – інспектор з військового обліку (КП 3439) відповідно до Класифікатора професій (п. 11 Порядку № 1487). Завдання та обов’язки інспектора з військового обліку визначаються його посадовою інструкцією. За відсутності окремої посади наказом керівництва призначають відповідальну особу. За своєю посадою такий працівник може бути юристом, інспектором з кадрів, бухгалтером тощо. Водночас такі обов’язки можуть бути передбачені безпосередньо посадовою інструкцією працівника, зокрема – Посадовою інструкцією інспектора з кадрів, який є відповідальним за ведення військового обліку.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Проте трапляються випадки, коли працівник, призначений на посаду з ведення військового обліку, відмовляється від своїх обов’язків. Відповідно до статті 31 Кодексу законів про працю України (КЗпП) роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором. Зміна трудового договору в частині трудових функцій є зміною істотних умов праці. У період дії правового режиму воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці за два місяці не застосовують.

Отже, працівника можуть попередити про зміну істотних умов праці відразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.

Ще більше зразків документів для завантаження — у Живому журналі «КАДРОВИК.UA» та в розділі Зразки документів на нашому порталі, а також в онлайн-системі КАДРИ.UAДо того ж ви можете замовити послугу з розроблення документів у магазині кадровика.

Якщо ж працівник відмовляється/не погоджується на таку зміну, трудовий договір з ним розривають на підставі пункту 6 частини 1 статті 36 КЗпП. Якщо є потреба у виконанні такої робити, одним із варіантів є внесення відповідних змін до трудового договору. Зміна трудового договору в частині трудових функцій є зміною істотних умов праці. Далі наводимо зразок заяви про відмову від ведення військового обліку. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA.

Зразок заяви про відмову від ведення військового обліку

Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.

Джерело: КАДРОВИК.UA

Вебінар «Передавання документів на архівне зберігання: види робіт та алгоритм дій»

Матеріали до теми


Зразок направлення на обов’язковий попередній медичний огляд працівника
Із 24 лютого 2022 року в Україні діє воєнний стан. Проте сьогодні відсутні нормативно-правові акти або інші розпорядчі документи, на ...
Коректно обчислюємо допомогу по тимчасовій непрацездатності
Механізм обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності («лікарняного») на перший погляд доволі простий, та попри це під час нарахування страхових виплат ...