Передплати журнал

Звільнення працівника під час «лікарняного»: чи законно?


Чи можливе звільнення працівника під час його перебування на «лікарняному»? Законодавство розрізняє звільнення з ініціативи роботодавця або звільнення з ініціативи працівника. Згідно з частиною 3 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті, а саме: нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні).

За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності, а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Тобто не можливо звільнити працівника під час перебування на лікарняному у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за ініціативою власника або уповноваженого ним органу. У інших випадках, відповідно до вимог статті 38 КЗпП, згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, коли він сам є ініціатором звільнення, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган за два тижні, таке звільнення допускається під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, оскільки дана норма чинного законодавства не містить будь-якої заборони.

Також можливе звільнення працівника під час перебування його на «лікарняному», у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за угодою сторін згідно з ч. 1 статті 36 КЗпП. Додатково інформуємо, що відповідно до статті 232 КЗпП, у разі наявності трудового спору, працівник має право звернутися до суду як до вищої інстанції розгляду трудових спорів. Повідомляємо, що це роз’яснення не є нормативно-правовим актом та носить рекомендаційно-інформаційний характер.

Роз’яснення надала завідувач сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Оксана Кондрачук

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

 

Триває набір на Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

 

Матеріали до теми


Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці: контакти
У зв’язку зі створенням Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, юрисдикція якого поширюватиметься на Кіровоградську, Дніпропетровську й Запорізьку ...
Працевлаштування патронатним вихователем
Патронатний вихователь — це вид тимчасової зайнятості, оскільки здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного ...
Мінцифри пропонує добірку освітніх серіалів для опанування нової професії
Міністерство цифрової трансформації України (далі — Мінцифри) зібрало добірку безоплатних освітніх серіалів із платформи «Дія.Цифрова освіта» для тих, хто хоче ...