...
Реєструйся

Про відображення у звітності середнього заробітку мобілізованих працівників


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.07.2014 р. № 18834/05-10

Про відображення у звітності середнього заробітку мобілізованих працівників

(Витяг)

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи вищезазначене особа одночасно перебуває в трудових відносинах с підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Враховуючи викладене, в звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми  нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів,  затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються з урахуванням такого.

В у таблиці 5 додатку 4 Порядку № 454 дата мобілізації не зазначається.

В таблиці 6 додатку 4 до Порядку № 454 інформацію про особу відображають із обов’язковим зазначенням реквізитів:

– 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

– 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;

– 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)».

Реквізити 18 та 19 не заповнюються.

Директор департаменту
персоніфікованого обліку,
інформаційних систем та мереж
О. Б. Ніколаєв

Матеріали до теми


Рада проголосувала за Закон про страховий стаж осіб, які працювали за кордоном
Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання ...