...
Реєструйся

Чи можна скоротити працівника, який перебуває на «лікарняному»?


СИТУАЦІЯ

Працівника скорочують 6 березня 2023 року, але він перебуває на «лікарняному». Чи можемо ми його звільнити? Чи потрібно чекати виходу з «лікарняного»?

 

РІШЕННЯ

Згідно з частиною третьою статті 40 КЗпП, звільнення працівника за скороченням чисельності або штату в період його тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці не допускається, крім випадку повної ліквідації роботодавця або якщо працівник не з’являється на роботу більш як 4 місяці підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

Семінар-інтенсив «Запитання гарячої лінії» від проєкту «КАДРОВИК.UA»
Коли: 27 квітня 2023 • Встигни за акційною ціною

Проте, відповідно до частини 1 статті 5 Закону України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Підстави звільнення працівників. Спецвипуск «КАДРОВИК.UA» Частина 1. Частина 2

Отже, можна звільнити працівника 6 березня за скороченням, якщо працівник вже став до роботи після періоду тимчасової непрацездатності. Якщо ж працівник продовжує хворіти, то в такому разі датою звільнення буде перший робочий день після закінчення тимчасової непрацездатності.

Карина Снісар, експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми