...
Реєструйся

Кабмін не рекомендує своїм співробітникам рюши і короткі спідниці


Працівникам секретаріату уряду заборонили два дні поспіль ходити на роботу в одному костюмі. А жінкам настійно порекомендували не вдягати прозорі сукні і “одяг у квіточки”.

Про це повідомляє ТСН.

Міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов затвердив рекомендації щодо зовнішнього вигляду працівників cекретаріату Кабміну.
Відповідний наказ від 30 вересня №155 оприлюднений на сайті уряду. Рекомендації введені в дію з 1 жовтня “з метою підвищення рівня дисципліни”.

Основна увага в документі приділена діловому костюму і гардеробу держслужбовця. “Костюм державного службовця повинен створювати враження наявності смаку та бути стильним, він не повинен бути надто яскравим чи зухвалим”, – наголошено в документі. Серед основних вимог до одягу названі акуратність, стриманість і охайність. “Краще вдягатися просто, ніж з претензією. Варто уникати авангардних напрямів і “писку моди”.

“Діловий етикет чітко визначає, що два дні поспіль не можна ходити на роботу в одному і тому ж вбранні“, – підкреслено в рекомендаціях.

Документ розділено на дві частини, відповідно, чоловіче та жіноче ділове вбрання.

Чоловіків зобов`язують мати не менше ніж три костюми: вихідний, робочий, літній, “набір сорочок, краватки, білизну, темні довгі шкарпетки чи гольфи, тонкий трикотажний пуловер з У-подібним вирізом чи жилет, туфлі, класичні черевики”.

“В офіційній обстановці піджак повинен бути застібнутим. У застібнутому піджаку входять до кабінету на нараду, сидять у президії чи виступають перед людьми. Нижній ґудзик піджака ніколи не застібають. Розстібнути ґудзики можна за столом під час сніданку, обіду, вечері чи сидячи у кріслі”, – йдеться у рекомендаціях.

“Брюки не повинні занадто обтягувати стегна; стрілка на брюках має проходити точно посередині ноги і взуття”, – зазначили автори дрес-коду. Чиновникам також нагадали, що шкарпетки вибирають під колір брюк, вони повинні бути довгими, без візерунка, з тугою резинкою (щоб при сидінні нога залишалася закритою).

Жінка – державний службовець на робочому місці повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету, зазначено в документі.

Перераховуються 10 обмежень для жіночого вбрання ділового стилю, серед яких:

– не носити одяг, що повністю відкриває руки;
– не рекомендується глибоке декольте на блузах чи сукнях;

не вдягати надто вузькі і короткі спідниці (класична довжина – до середини коліна) та спідниці з глибокими розрізами спереду, ззаду чи збоку;

не вдягати прозорі сукні чи блузи, через які просвічує спідня білизна;

– не вдягати сукні, що щільно облягають фігуру;
не варто носити одяг із синтетичних тканин, які електризуються; з еластичних тканин з додатком лайкри; прозорих тканин, мережива, блискучого шовку, джинсової тканини;

не рекомендується одяг із тканин у квіточки, інші малюнки, з використанням живописних полотен, друкованих текстів, портретів людей чи зображень тварин тощо;
– не варто зловживати брючними костюмами і брюками;

не рекомендується використовувати масивні та яскраві прикраси, а також рюші, волани, бахрому, пір`я, банти; в оформленні ділового костюма варто уникати численних накладних деталей.

“Макіяж не повинен бути надто яскравим (робити його вранці за робочим столом чи підправляти щось у присутності інших – правило поганого тону); вибір губної помади і тіней для повік повинен відповідати природному колориту жінки”, – підкреслено в документі.

“Денний макіяж має бути стриманим, помірним, особливо у спекотні дні – шар тіней, тонального крему і пудри повинен бути гранично тонким, а туш – вологостійкою“.

Фахівці з дрес-коду також порадили жінкам не зловживати прикрасами. Коректною прикрасою вони назвали обручку.

“Хрест не можна вважати прикрасою навіть у тому випадку, коли він виконаний ювеліром із коштовних матеріалів. «На відміну від католиків, православні носять хрест на тілі під одягом. Сучасна тенденція носити хрест поверх одягу – це порушення традицій православного християнства“, – підкреслюється на завершення.

Джерело: Експрес

Матеріали до теми


Механізми оскарження постанов військово-лікарських комісій
Військово-лікарська експертиза відіграє ключову роль у забезпеченні обороноздатності держави та гарантуванні прав військовослужбовців і призовників на належний захист їхнього здоров’я. ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...