...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи потрібна в наказах про прийняття на роботу преамбула з посиланням на законодавство?


ЗАПИТАННЯ

Потрапив мені на очі наказ моїх колег про прийняття на роботу. У ньому після назви немає преамбули — посилання на законодавство, на кшталт «Відповідно до пункту 2 статті 23 Кодексу законів про працю України…».

Знайшла в інтернеті зразки наказів про прийняття на роботу — і там немає преамбули. Чи потрібна в наказах про прийняття/звільнення преамбула з посиланням на законодавство?

 

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу 2 наказу Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5 «Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» (далі — Правила № 1000/5), накази належать до розпорядчих документів.

Відповідно до пункту 4 глави 10 розділу 2 Правил 1000/5, структура тексту розпорядчого документа, як правило, складається з двох частин — констатуючої (преамбули) і розпорядчої.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У констатуючій частині зазначаються:

  • підстава;
  • обґрунтування або мета видання розпорядчого документа.

Зазначена частина може розпочинатися зі слів «На виконання», «З метою» тощо. Якщо документ видається на підставі іншого розпорядчого документа, у констатуючій частині зазначаються назва виду цього документа, його автор, дата, номер та заголовок. Крапка в кінці констатуючої частини не ставиться.

Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для ведення кадрового діловодства
Замовити: 0 (800) 219-977

Констатуюча частина може бути опущена, якщо розпорядча частина не потребує обґрунтування, наприклад у розпорядчих документах з кадрових питань (особового складу).

На підставі вищевикладеного робимо висновок, що у наказах про прийняття/звільнення преамбула не є обов’язковим елементом і може бути опущена.

«ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОГО ДІЛОВОДСТВА» — курс лекцій в форматі PDF
Зразкиалгоритмипосилання на НПА
Дата випуску: січень 2023


Вас може зацікавити:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Сервіс «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» для кадровика

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можна заборонити працівнику бути фізичною особою — підприємцем?
СИТУАЦІЯ Керівник наполягає включити до колективного договору пункт, що працівники підприємства не можуть бути ФОП. Чи правомірна така вимога? Чи ...
Кейс для кадровика. Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+?»
Теоретично так, проте є деякі нюанси. Спробуймо їх розглянути. Якщо у роботодавця є копія військово-облікового документа працівника у паперовій формі, ...
Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)
Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про ...
Права профспілок під час вирішення питань про звільнення працівників за ініціативою роботодавця
Значну роль у захисті трудових прав найманих працівників відіграють первинні профспілкові організації та їх виборні органи. Основні повноваження виборного органу ...