Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи потрібна в наказах про прийняття на роботу преамбула з посиланням на законодавство?


ЗАПИТАННЯ

Потрапив мені на очі наказ моїх колег про прийняття на роботу. У ньому після назви немає преамбули — посилання на законодавство, на кшталт «Відповідно до пункту 2 статті 23 Кодексу законів про працю України…».

Знайшла в інтернеті зразки наказів про прийняття на роботу — і там немає преамбули. Чи потрібна в наказах про прийняття/звільнення преамбула з посиланням на законодавство?

 

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу 2 наказу Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5 «Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» (далі — Правила № 1000/5), накази належать до розпорядчих документів.

Відповідно до пункту 4 глави 10 розділу 2 Правил 1000/5, структура тексту розпорядчого документа, як правило, складається з двох частин — констатуючої (преамбули) і розпорядчої.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У констатуючій частині зазначаються:

  • підстава;
  • обґрунтування або мета видання розпорядчого документа.

Зазначена частина може розпочинатися зі слів «На виконання», «З метою» тощо. Якщо документ видається на підставі іншого розпорядчого документа, у констатуючій частині зазначаються назва виду цього документа, його автор, дата, номер та заголовок. Крапка в кінці констатуючої частини не ставиться.

Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для ведення кадрового діловодства
Замовити: 0 (800) 219-977

Констатуюча частина може бути опущена, якщо розпорядча частина не потребує обґрунтування, наприклад у розпорядчих документах з кадрових питань (особового складу).

На підставі вищевикладеного робимо висновок, що у наказах про прийняття/звільнення преамбула не є обов’язковим елементом і може бути опущена.

«ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОГО ДІЛОВОДСТВА» — курс лекцій в форматі PDF
Зразкиалгоритмипосилання на НПА
Дата випуску: січень 2023


Вас може зацікавити:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Сервіс «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» для кадровика

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Про звільнення за грубе порушення трудових обов’язків
ЗАПИТАННЯ Чи можливе звільнення працівника у зв’язку із одноразовим грубим порушенням трудових обов’язків за порушення якого було застосовано дисциплінарне стягнення? ...
Практиканти — здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємстві
Практика — не від’ємна частина процесу підготовки фахівців у закладах освіти. Тому на багатьох підприємствах час від часу з’являється молодь, ...