Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи потрібно до графіка відпусток включати зовнішніх і внутрішніх сумісників


 

Чи потрібно до графіка відпусток включати зовнішніх і внутрішніх сумісників?

Так, потрібно.

Роботодавець повинен включати до графіка відпусток внутрішніх і зовнішніх сумісників. Відпустку їм треба надати одночасно на всіх роботах відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР.

ВАЖЛИВО

  • Для внутрішніх сумісників треба планувати в графіку відпустку в 2 рядках: для основної роботи і для роботи за сумісництвом. Не плутайте із ситуацією, коли плануєте надати працівникові в наступному році відпустки за кілька робочих періодів. У такому випадку їх усі вказують в одному рядку.
    Не забудьте, що всі перенесення дат, відкликання з відпустки й інші відхилення від графіка стосуватимуться обох відпусток. Щоб не забути, що це відпустка сумісника, в рядку за основною роботою вкажіть це в примітці.
  • Внутрішньому суміснику плануйте відпустку на роботі за сумісництвом в ті ж дати, що й за основним місцем роботи. Прослідкуйте, щоб дати відпусток в обох рядках збігалися. Виняток — якщо на одній роботі відпустка довша. У такому разі частина відпускних періодів не збігатиметься. Це теж обов’язково слід відобразити у графіку.
    Із зовнішніми сумісниками складніше: дати їх відпустки за основним місцем роботи планує інший роботодавець. Вам повідомляти їх працівник не зобов’язаний.
  • Щоб запланувати у графіку відпусток «правильні» дати для зовнішнього сумісника, використовуйте одну з порад:
    1. Попросіть сумісника написати заяву або назвати дати запланованої відпустки, представити довідку або виписку із затвердженого графіка. Вкажіть ці способи в повідомленні.
    2. Запитайте відомості про відпустку сумісника у його основного роботодавця. Не забудьте спочатку отримати від працівника на це письмову згоду.

Якщо сумісник про дати своєї відпустки за основним місцем роботи нічого не відповість, можна запланувати у графіку будь-які дати.

Незалежно від того, повідомив зовнішній сумісник дати відпустки за основним місцем роботи чи ні, слід бути готовим надати йому відпустку за заявою.

За основним місцем роботи у працівника можуть змінитися обставини, а доводити необхідність перенесення відпустки працівник не зобов’язаний. Тому надати йому відпустку потрібно у строк, про який він просить. Дати початку і кінця відпустки, а також реквізити заяви слід зазначити у графіку відпусток.

Більше інформації про графік відпусток — у посібнику «Графік відпусток у період дії воєнного стану»

Вам також може сподобатися

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми


Звільнення працівника за прогул: судова практика
СИТУАЦІЯ У відкритому судовому засіданні Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області було розглянуто цивільну справу, суть якої полягає в тому, що працівниця ...
Про права батьків на додаткову оплачувану відпустку, якщо вони мають двох і більше дітей віком до 15 років
ЗАПИТАННЯ Чи має право батько на додаткову оплачувану відпустку, якщо він має двох і більше дітей віком до 15 років, ...
Військовослужбовцям збільшують тривалість відпусток і повертають доплати — Рада прийняла за основу законопроєкт
Парламент прийняв за основу законопроєкт № 9342 від 29 травня 2023 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Кейс для кадровика. Прийняття на роботу, звільнення з роботи, відпустка без збереження зарплати
ЗАПИТАННЯ Як прийняти працівника на роботу? Як оформити звільнення? Чи оплачується відпустка «за власний рахунок»?   ВІДПОВІДЬ Про прийняття працівника ...