...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Розмір добових витрат на відрядження для працівників підприємств у 2023 році, що не фінансуються з бюджетних коштів


СИТУАЦІЯ

Працівника ТОВ відряджають за кордон для участі в конференції. Участь платна, але витрати на харчування, проживання та проїзд до місця проведення конференції відшкодовує сторона, що приймає. Який мінімальний розмір добових?

 

РІШЕННЯ

Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

Читайте також: Про повернення невикористаних у відрядженні коштів працівником в іноземній валюті

Мінімального розміру добових витрат на відрядження працівників підприємств, що не фінансуються за рахунок бюджетних коштів законодавством, не визначено, а тому питання щодо розміру добових має бути врегульовано на локальному рівні (відповідна норма може бути зазначена, наприклад, у колективному договорі чи положенні про відрядження).

Водночас законодавством установлено максимальний неоподатковуваний розмір добових витрат на відрядження. Зокрема, згідно з абзацом п’ятим підпункту «а» підпункту 170.9.1 пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України, до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, у розрахунку за кожен такий день.

Чи можна направити у відрядження закордон заброньованого працівника? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Згідно зі статтею 8 Закону України від 03 листопада 2022 року № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік», розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року становить 6700 грн.

Отже, максимальний неоподатковуваний розмір добових витрат на відрядження у 2023 році становить:

  • у межах території України — 670 грн;
  • за кордон — 80 євро.

Читайте також:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Все про відрядження. Спецвипуск № 3, 2023

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+?»
Теоретично так, проте є деякі нюанси. Спробуймо їх розглянути. Якщо у роботодавця є копія військово-облікового документа працівника у паперовій формі, ...
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: деякі особливості надання
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною до 3 років) є ...
Кейс для кадровика. Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?
Так, має. Відповідно до частини першої статті 602 КЗпП дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується ...