Передплати журнал

Трудові відносини в умовах воєнного стану: дистанційна робота за кордоном


Ситуація

Працівник працює дистанційно за кордоном. Чи можна його відрядити до іншої країни? Чи можна направити у відрядження за кордон працівника, який працює дистанційно в Україні? Чи можна запровадити дистанційну роботу за кордоном для радника директора, якщо підприємство належить до об’єктів критичної інфраструктури?

Рішення

Порядок застосування дистанційної роботи визначено статтею 60-2 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

 

ТЕРМІН

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, у будь-якому місці за власним вибором з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (частина перша ст. 60-2 КЗпП).

 

За погодженням між працівником і роботодавцем виконання дистанційної роботи може поєднуватися з виконанням працівником роботи на робочому місці у приміщенні чи на території роботодавця. Особливості поєднання дистанційної роботи з роботою на робочому місці у приміщенні чи на території роботодавця встановлюються трудовим договором про дистанційну роботу (частина шоста ст. 60-2 КЗпП).

Слід зауважити, що КЗпП не обмежено права працівника обирати, де він працюватиме дистанційно. Тобто працівник може виконувати дистанційну роботу й за кордоном.

Повну версію статті читайте в Живому журналі «КАДРОВИК.UA» № 08 / 2022, серпень.

Матеріали до теми


Старт кар’єри в IT: оголошено набір на інтернатуру для продакт-менеджерів мобільних застосунків
Netpeak Group за підтримки Міністерства цифрової трансформації України оголосила набір на інтернатуру для продакт-менеджерів мобільних застосунків. Він чудово підійде для ...