...
Реєструйся

Тимчасове виконання обов’язків на державній службі


Тимчасове виконання обов’язків на державній службі визначено Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон № 889).

З метою безперебійного функціонування державного органу одночасно з прийняттям рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби до призначення особи на таку посаду суб’єкт призначення може прийняти одне з 3 рішень (ч. 7 ст. 31 Закону № 889).

 

 

Виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця встановлюється керівником державної служби державному службовцю за поданням його безпосереднього керівника у розмірі 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця (ч. 3 ст. 52 Закону № 889).

Частиною 3 ст. 52 Закону № 889 не обмежено періоду, протягом якого може здійснюватися виплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця. При цьому не можна доручати виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця працівнику, який не має статусу державного службовця (тобто іншим категоріям персоналу в державному органі).

 

Звернути увагу!

Під виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника слід розуміти заміну працівника, відсутнього у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відрядженням, відпусткою, виконанням громадських обов’язків тощо, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігається робоче місце (посада). Працівники виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника одночасно з виконанням своїх основних обов’язків у межах встановленої графіком роботи тривалості робочого дня.

Обмежень щодо періоду, протягом якого здійснюється виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця, чинним законодавством не передбачено.

Виплата за додаткове навантаження державному службовцю у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця може бути встановлена керівником державної служби за поданням його безпосереднього керівника у разі, якщо виконувана ним робота не передбачена його посадовими обов’язками.

Наразі діє знижка на комплект «КАДРОВИК.UA. Спецвипуски» (2022 рік, електронна версія).

Строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії «А», передбаченого пунктом 1 частини 6 статті 31 Закону № 889, не може перевищувати 3 місяці. Рішення, передбачене пунктом 2 цієї частини, може бути ухвалене за умови відсутності посади заступника керівника самостійного структурного підрозділу у державному органі або якщо така посада є вакантною.

Слід зауважити, що у разі виконання керівником структурного підрозділу (заступником керівника) обов’язків за вакантною посадою державного службовця цього структурного підрозділу або на період його тимчасової відсутності виплати за додаткове навантаження не провадяться.

Більше статей читайте в «КАДРОВИК.UA. Спецвипуску».

Матеріали до теми


Держслужбовці отримають додаткові виплати за знання англійської мови
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив Порядок встановлення та виплати державним службовцям надбавки за володіння англійською мовою. Надбавку у ...
Ухвалено закон про держслужбу, що передбачає підвищення зарплат та систематизацію рангів
Верховна Рада України в цілому ухвалила законопроєкт № 9478 «Про державну службу» з метою удосконалення порядку співвідношення між рангами державних ...