Як надати працівнику відпустку за свій рахунок, якщо він вже використав 15 днів?

Дата публікації: 09.09.2019

Працівниця в цьому році вже використала всю відпустку без збереження заробітної плати на всі 15 днів. Зараз вона хоче лягти на операцію в приватну клініку, де їй не дають лікарняний. Лікарняний буде виданий після операції вже терапевтом... Вона хоче взяти для підготовки до операції пару днів за свій рахунок, як ми можемо це оформити?

Щодо листка непрацездатності

Порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, а також порядок здійснення контролю за правильністю їх видачі визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455 (далі ― Інструкція № 455).

Перелік категорій осіб, які мають право видавати листок непрацездатності (далі — ЛН), визначено в пункті 1.4 Інструкції № 455, а які не мають такого права, ― у пункті 1.5 цієї Інструкції.

МАЮТЬ ПРАВО видавати ЛН:
  • лікуючі лікарі державних і комунальних закладів охорони здоров’я;
  • лікуючі лікарі стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Міністерства соціальної політики України;
  • лікуючі лікарі туберкульозних санаторно-курортних закладів; 
  • фельдшери в місцевостях, де відсутній лікар, а також на плаваючих суднах (список цих фельдшерів затверджується щороку органами охорони здоров’я);
  • лікуючі лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи ― підприємці
НЕ МАЮТЬ ПРАВА видавати ЛН:
  • лікарі станцій (відділень) швидкої медичної допомоги;
  • лікарі станцій переливання крові;
  • лікарі закладів судово-медичної експертизи;
  • лікарі бальнеогрязелікувальних, косметологічних та фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік;
  • лікарі будинків відпочинку;
  • лікарі туристичних баз;
  • лікарі зубопротезних поліклінік (відділень);
  • лікарі санітарно-профілактичних закладів;
  • лікуючі лікарі лікувально-профілактичних закладів усіх форм власності при косметологічних втручаннях без медичних показань


 

Щодо відпустки без збереження заробітної плати

Відпустка без збереження заробітної плати може надаватись за кількома підставами, які зазначені у статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), а також за згодою сторін відповідно до статті 26 Закону № 504.

Зокрема, в обов’язковому порядку працівникам, за їх бажанням, повинна надаватись відпустка без збереження заробітної плати, якщо вони віднесені до таких  категорії:

Кому надається відпустка Тривалість відпустки На підставі
матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі)  та має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю до 14 календарних днів Пункт 1 статті 25 Закону № 504
учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII (далі — Закон № 3551) до 14 календарних днів Пункт 4 статті 25 Закону № 504
особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, а саме: 
  • Героям Соціалістичної Праці;
  • Героям України;
  • Повним кавалерам ордена Трудової Слави
(згідно зі статтею 8 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16 грудня  1993 року № 3721-XII, далі — Закон № 3721)
до 21 календарного дня Пункт 5 статті 25 Закону № 504;
пункт 22 частини 1 статті 9 Закону № 3721
 
пенсіонерам за віком та особам з інвалідністю III групи тривалістю до 30 календарних днів пункт 6 статті 25 Закону № 504
особам з інвалідністю I та II груп  до 60 календарних днів пункт 7 статті 25 Закону № 504
ветеранам праці — тривалістю (п. 15 ст. 25 Закону 504 та п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону № 3721) до 14 календарних днів пункт 15 статті 25 Закону № 504;
пункт 6 частини 1 статті 7 Закону № 3721
 
ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до 14 календарних днів пункт 13 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб і їх соціальний захист» від 24 березня 1998 року № 203/98-ВР
одному з батьків, віднесених до категорії 3 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які мають неповнолітніх дітей і проживають на територіях зон радіоактивного забруднення до 14 календарних днів пункт 3 частини 1 статті 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII

 

Надання відпустки більшої тривалості за визначену чинним законодавством вважатиметься порушенням.

Якщо працівниця не відноситься до жодної з вказаних категорій, надання їй відпустки без збереження більшої тривалості, є незаконним.

Отже, рекомендуємо:

  • або оформити щорічну основну відпустку на дні підготовки до операції;
  • або тимчасово встановити (ст. 56 КЗпП) на 1–2 місяці режим неповного робочого часу (неповний робочий тиждень з вихідними днями, які потрібні працівниці) на підставі заяви працівниці. Після виходу працівниці з лікарняного режим неповного робочого часу можна відмінити так само на підставі її заяви.