...
Реєструйся

Які особливості звільнення працівника за угодою сторін?


Між працівником і роботодавцем має бути досягнуто згоди щодо звільнення.

Угода сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП) є однією з найпоширеніших підстав припинення трудового договору. Ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Наприклад, працівник може ініціювати звільнення поданням роботодавцеві відповідної заяви, а роботодавець — через направлення працівникові повідомлення про запропоноване звільнення за угодою сторін. Ініціатива щодо звільнення може бути висловлена й усно, оскільки законодавством не передбачено обов’язкового оформлення відповідного письмового документа.

Отже, основною умовою звільнення з роботи за угодою сторін є домовленість між працівником і роботодавцем, яку доречно зафіксувати документально. Найбільш ефективним є фіксування згоди сторін в окремій письмовій угоді про припинення трудового договору.

У наказі про звільнення за угодою сторін, зокрема, зазначають:

  • підставу звільнення з посиланням на пункт 1 статті 36 КЗпП;
  • дату звільнення, про яку домовилися сторони.

Працівника ознайомлюють із наказом під підпис.

Слід зауважити, що в разі припинення трудового договору за пунктом 1 статті 36 КЗпП законодавець не вимагає особливих процедур, таких як попередження про звільнення, виплата вихідної допомоги, 2-тижневе відпрацювання.

Ця стаття є частиною Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 9. Оформити передплату на журнал із подарунками на 2023 рік можна за посиланням.

Галина Білоткач
Галина Білоткач
експерт гарячої лінії та автор статей журналу «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Чи повідомляти ТЦК та СП про бронювання, оформлене засобами Порталу Дія?
Підприємство бронює працівників засобами Порталу Дія. Чи повідомляти про ТЦК та СП?   На сьогодні у Порядку бронювання військовозобов’язаних на ...