Передплати журнал

Знищення особових справ під час воєнного стану


ЗАПИТАННЯ
Зателефонував керівник і повідомив, що є розпорядження вивезти особові справи і у разі чого утилізувати. У мене в коробки складено всі трудові книжки, всі особисті справи. Все це спущено в офісі до підвалу. У мене тепер немає можливості доїхати до міста, нема пального, керівник не запропонував за мною надіслати машину. І це все возити з собою і в разі чого знищити? Невже будуть спалювати трудові книжки і на скільки це правомірно?

 

ВІДПОВІДЬ

Ось, наприклад, одне з повноважень військової адміністрації: відповідно до пункту частини другої статті 15 Закону України 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану»: військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють, зокрема, повноваження і забезпечення централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на відповідній території, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду.

Можливо, є якесь рішення щодо недопущення потрапляння списків окремих категорій осіб до рук ворога (на кшталт депутатів, керівних працівників, працівників стратегічних об’єктів і т. п.). Звісно, що наразі в законах відсутнє щось подібне. Але не виключаємо, що в умовах воєнного стану це справді може бути.

Списки з персональними даними, телефонами, даними про рідних і т. п., що може бути використано для пошуку і впливу на людей, логічно б знищити. В зазначеному випадку логічніше було б не допускати потрапляння самих таких людей в полон. Щоб вони не могли бути використані ворогом. У знищенні трудових книжок працівників нагальної потреби нема, оскільки в них відсутні фактичні дані для пошуку людей, такі як адреси та телефони.


Автор Вікторія Ліпчанська,
шеф-редактор кадрового напряму групи компаній «МЕДІА-ПРО» та журналу «КАДРОВИК.UA», президент Всеукраїнської асоціації кадровиків, головний координатор Академії Трудових Відносин

Матеріали до теми


Додаткові підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану: Закон набув чинності
1 жовтня набув чинності Закон України від 20 вересня 2022 року № 2599-IX «Про внесення зміни до статті 26 Закону ...
Додаткова грошова допомога для жителів щойно звільнених територій
З наступного місяця жителі щойно звільнених від окупанта територій отримуватимуть додаткову грошову допомогу в розмірі 2200 грн. Про це повідомила ...