...
Реєструйся

Анонс спецвипуску № 2, 2024 «Суміщення та інші види додаткових робіт»


У Живому журналі вже доступне актуальне й унікальне тематичне видання від експертів журналу «КАДРОВИК.UA» — спецвипуск «Суміщення та інші види додаткових робіт».

 

Читайте у спецвипуску

Відповідно до частини першої статті 21 Кодексу законів про працю України трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем — фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець — фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

 

Розділ 1. Виконання обов’язків за суміжною або такою ж самою професією
Виконання поряд з роботою з основної професії обов’язків за суміжною або такою ж самою професією можливо як:

  • епізодичне виконання додаткових обов’язків під час короткочасної відсутності роботи з основної професії (ст. 104 КЗпП);
  • суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

 

Розділ 2. Суміщення, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування
Суміщення — можливість виконання працівником на тому самому підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи.

 

Розділ 3. Питання суміщення в генеральній угоді
Питання суміщення професій передбачені Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки від 14 травня 2019 року, норми якої діють до прийняття нової угоди.

 

Розділ 4. Штатний розпис і вакантна посада для додаткової роботи
Для суміщення мають бути відповідні робочі місця, посади (штатні одиниці).

Для встановлення суміщення посад у штатному розписі підприємства має бути передбачена вакантна посада. Відсутність вакансій (штатних одиниць) означає, що немає ні відповідних тарифних ставок, ні посадових окладів, у зв’язку з чим неможливо встановити доплату за суміщення професій (посад).

 

Розділ 5. Винагорода за суміщення професій (посад)
Враховуючи високу інтенсифікацію праці, виконання додаткової роботи в порядку суміщення здійснюється при незмінній тривалості робочого часу, відповідно до статті 91 КЗпП підприємства в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Крім того, згідно зі статтею 13 КЗпП додаткові порівняно із законодавством і угодами гарантії та соціально-побутові пільги може передбачати і колективний договір.

 

Розділ 6. Державне регулювання оплати за суміщення
Відповідно до статті 16 Закону № 108 на підприємствах і в організаціях, які знаходяться на госпрозрахунку і отримують дотації з бюджету, організація оплати праці здійснюється відповідно до статті 15 Закону № 108, але в межах визначених для них у встановленому порядку сум дотацій та власних доходів з урахуванням умов, встановлених Кабінетом Міністрів України.

 

Розділ 7. Розрахунок доплати від посадового окладу
Виконання обов’язку тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своєї основної роботи — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли відповідно до законодавства за ним зберігається місце роботи (посада), без звільнення від основних трудових обов’язків.

 

Розділ 8. Врахування доплати до мінімальної зарплати за додаткову роботу
Завдяки прийняттю Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено зміни до КЗпП та Закону № 108, з 1 січня 2017 року діє оновлений порядок оплати праці.

 

Розділ 9. Основні умови роботи за суміщенням та іншої додаткової роботи
Порядок та умови суміщення професій (посад) застосовуються при розширенні зон обслуговування або збільшенні обсягу виконуваних робіт — і фактично немає відмінностей за умовами застосування.

 

Розділ 10. Документальне оформлення додаткової роботи
Встановлення доплат за суміщення професій у зв’язку із зміною умов трудового договору оформляється наказами по особовому складу. Ці накази, як правило, не мають констатуючої частини.

 

Розділ 11. Скасування суміщення
Установлення або скасування суміщення професій (посад) можливе в порядку, визначеному частиною третьою статті 32 КЗпП, якою передбачено, що у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

 

Розділ 12. Відмінність суміщення від сумісництва
Іноді поняття суміщення плутають із сумісництвом. Крім схожості в написанні та вимові цих слів плутанини додає усвідомлення, що крім основ-ної роботи виконується ще якась робота. Але якщо подивитися на норми, якими регулюється сумісництво і суміщення за КЗпП, а саме статті 1021 та 105, то можна побачити суттєву відмінність.

 

Розділ 13. Зразки документів
Розділ містить зразки документів для оформлення суміщення та інших видів додаткових робіт.

 

Замовити

 

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

 

Усі спецвипуски 2024 року

У 2024 році пропонуємо такі спецвипуски:

Прийняття працівників на роботу

 

Суміщення та інші види додаткових робіт

 

Відпустки без збереження заробітної плати

 

Працівники з дітьми  

Прийняття працівників на роботу
№ 1, 2024

 

Суміщення та інші види додаткових робіт
№ 2, 2024

 

Відпустки без збереження заробітної плати
№ 3, 2024

 

Працівники з дітьми
№ 4, 2024

 

Усі спецвипуски

 

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Суміщення та інші види додаткових робіт. Спецвипуск № 2, 2024

Матеріали до теми