Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи можна при прийнятті на роботу вимагати від працівника прописку?

Дата публікації: 04.05.2018

На підприємство приймається новий працівник. Чи можна при укладенні трудового договору вимагати від такого працівника прописку?

Насамперед варто зазначити, що слово «прописка» вже давно не застосовується в законодавстві. Так, згідно із пунктом 2 розділу I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 16 квітня 2009 року № 1276-VI у статті 25 КЗпП слово «прописка» замінено словами «реєстрацію місця проживання чи перебування».

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року № 1382-IV реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією України, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження…

Повну відповідь Ольги ХАРЕЧКО, головного редактора журналу «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» та газети «Кадри і зарплата» можна прочитати в журналі «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» № 6, 2018.
Ольга ХАРЕЧКО,
головний редактор журналу «Довідник кадровика» та газети «Кадри і зарплата»

Придбати видання Архів журналу