Чи сплачує ПДФО з відсудженого заробітку роботодавець


Якщо працівнику виплачують заробіток за вимушений прогул, то податковим агентом з ПДФО та військового збору є саме роботодавець — нагадують податківці.

Навіть у тому разі, коли рішення суду виконується шляхом безспірного списання коштів із рахунку казначейською службою.

Тож саме роботодавець має провести відповідні утримання та прозвітувати про це.

Раніше податківці пояснювали деякі деталі щодо оподаткування ПДФО суми моральної шкоди, яку виплачують за рішенням суду (див. ІПК ДПС від 02 грудня 2020 року № 4921/ІПК/99-00-04-05-03-06).

Так, до оподаткованого доходу включають дохід у вигляді відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовують на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом.

Джерело: buh.ligazakon.net

Матеріали до теми


Відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану за ініціативою роботодавця
Розділом VI Закону України від 15 листопада 1996 №504/96-ВР «Про відпустки» зі змінами (далі – Закон № 504) передбачено надання працівникові ...