Передплати журнал

Чи здійснюється оплата за листками непрацездатності під час простою?


У зв’язку з відсутністю необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, особливо під час бойових дій, на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою. У такому разі працівники не виконують свою роботу, а цей період оплачується в розрахунку не нижче від двох третин установленого окладу.

Питання оплати за листками непрацездатності під час простою спільно обговорили представники Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці та Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ). За результатами обговорення Мінсоцполітики було напрацьовано відповідне роз’яснення від 5 липня 2022 року № 6700/0/2-22/45, з урахуванням якого узгоджено наступну спільну позицію відомств щодо наявності підстав для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникам, які захворіли під час простою.

Курс «Зміни законодавства: оптимізація трудових відносин»

Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримуватися трудового розпорядку або в нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату.

В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, підстави для оплати за листками непрацездатності як коштом роботодавця, так і коштом ФССУ відсутні.

Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку з відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.

Водночас оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, у якого відсутнє право на оплату за листком непрацездатності, за ним зберігається оплата простою в розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

Замовляйте добірку від редакції журналу «КАДРОВИК.UA» «Простій у воєнний час: оформлення й оплата».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


Мінсоцполітики інформує, що грошову допомогу зможуть отримати ще 50 тисяч українців
Міністерство соціальної політики України (далі — Мінсоцполітики) у межах укладеного меморандуму з Норвезькою радою у справах біженців передало список заяв ...