ДІЮТЬ НОВІ МАКСИМАЛЬНІ «БЕЗПОДАТКОВІ» РОЗМІРИ ДОБОВИХ ПРИ ВІДРЯДЖЕННЯХ

Дата публікації: 29.01.2019

Добові витрати - це витрати на харчування та фінансування інших особистих потреб працівника у відрядженні, які він несе у зв'язку з перебуванням поза місцем свого проживання, що не потребують документального підтвердження.

З 1 січня їх граничний розмір встановлено у розмірі 417 грн (0,1 мінімальної заробітної плати) для відряджень по Україні і 80 євро (по курсу НБУ) для відряджень за кордон. Граничні норми добових витрат для цілей оподаткування ПДФО та військовим збором визначено у пп. 170.9.1 ПК. Добові у встановлених розмірах не підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором, а будь-яке перевищення цих сум оподатковується як додаткове благо. При цьому, законодавством не встановлено мінімальні та максимальні розміри відрядних витрат.

Наведені вище норми встановлено для працівників підприємств усіх форм власності, крім державних службовців та осіб, які направляються у відрядження підприємствами, що повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, для яких постановою КМУ від 02.02.2011 № 98 встановлено окремі норми.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Вас може зацікавити

Посібник «Оформлення
та облік відряджень»

Придбати

Журнал
реєстрації відряджень

Придбати

Книга обліку
наказів з персоналу

Придбати