...
Реєструйся

Експерт КАДРИ.UA консультує щодо розділу частин щорічної відпустки вихідними днями працівника


Цього тижня ми отримали запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших читачів, який звернувся із проханням роз’яснити випадки щодо розділу частин щорічної відпустки вихідними днями працівника.

ЗАПИТАННЯ. Чи відповідає вимогам Закону України «Про відпустки» такий поділ щорічної відпустки на частини, за яким фактично охоплюється безперервний календарний період, з виключенням вихідних днів за графіком роботи працівника? Чи можна вважати ознакою поділу щорічної відпустки обов’язкову наявність і на початку, і наприкінці періоду відпустки (за винятком вихідних днів за графіком роботи працівника) хоча б одного робочого дня або неявки з причин, не пов’язаних з щорічною відпусткою?

 

ВІДПОВІДЬ надає експерт системи «КАДРИ.UA» Вадим Будніков:

Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) встановлює державні гарантії права на відпустки працівників, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам.

Відповідно до статті 10 Закону № 504 черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Виконання графіка відпусток є обов’язковим як для працівника, так і для роботодавця. Будь-які перенесення відпусток, зазначених у графіку, за бажанням працівника на інший термін здійснюється лише за згодою роботодавця. Така згода може бути надана або не надана.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Відповідно до статті 12 Закону № 504 щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Отже, поділ щорічної відпустки на частини, за якими фактично охоплюється безперервний календарний період, з виключенням вихідних днів за графіком роботи працівника не є порушенням Закону № 504. Головне — наявність основної безперервної її частини не менше 14 календарних днів.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Обов’язкова наявність робочого дня або неявки працівника між частинами відпустки Законом № 504 не передбачається. Таким чином, частини відпустки можуть розділятися вихідними днями працівника. Однак працівник не може вимагати від роботодавця надання відпустки саме за такою схемою. Роботодавець має право відмовити працівнику, якщо це не було передбачено графіком відпусток.

Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.

Система працює 24/7 та доступна кожному користувачу за наявності функціонування інтернету. Користувачів системи консультують кращі фахівці у сфері трудового законодавства, представники державних органів, юристи та кадровики-практики.

Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено чимало консультацій, зокрема з таких тем, як-от:

Працівник — особа з інвалідністю перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Чи зараховується цей період до страхового стажу?

Чи має право працівник на додаткову відпустку учасникам бойових дій, якщо вже отримав за неї грошову компенсацію?

Чи можна працевлаштувати за сумісництвом людину, яка є ФОПом, з графіком роботи 4 год на день (п’ятиденка)?

Розрахунок кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, на прикладі підприємства державної форми власності критичної інфраструктури.

Зміною № 14 до Класифікатора професій «Юрисконсульт» змінено на «Юрисконсульт (радник юридичний)». Як тепер зазначати назву професії?

Працівниця перестала бути одинокою матір’ю: чи має вона право на соціальну відпустку?

Щодо переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з підстав надання жінці листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами

Щодо вкладишу до трудової книжки, якщо всі сторінки розділу трудової книжки працівника заповнені.

Чи обов’язково має бути резолюція на заяві?

Робота у вихідний день в період воєнного стану.

Джерело: КАДРИ.UA


Вебінар «СТВОРЮЄМО АРХІВ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ»

Формат: ЗАПИС
Дата проведення: 20 серпня 2024 року
Тривалість: 2 год 30 хв
Організатор: журнал «ДІЛОВОДСТВО»

Реєстрація

тел.: 0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: перенесення соцвідпустки працівникам, які мають дітей, на інший період
Цього тижня наша редакція отримала запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших читачів, працівника відділу кадрів державної ...
Експерт КАДРИ.UA консультує: підтверджувальні документи щодо проходження працівником випробування
У перший тиждень нового року ми отримали запит на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від одного з наших партнерів, котрий звернувся ...
Експерт КАДРИ.UA консультує. Надурочні роботи під час воєнного стану
Цього тижня ми отримали чимало запитів на консультацію в онлайн-системі «КАДРИ.UA» від наших користувачів, які зверталися із запитаннями та проханням роз’яснити ситуації ...