...
Реєструйся

Електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності


ЗАПИТАННЯ

Чи має право роботодавець розглядати електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності, якщо паперовий листок має дані про продовження електронного листка непрацездатності?

 

КОМЕНТАР

Пенсійний фонд України листом від 29 січня 2024 року № 2800-030401-8/5715 «Щодо листка непрацездатності» надає роз’яснення щодо того, чи має право роботодавець розглядати електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності, якщо паперовий листок має дані про продовження електронного листка непрацездатності.

Частиною першою статті 23 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105) визначено, що підставою для призначення застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності. При цьому порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням з уповноваженим органом управління.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Порядок формування медичних висновків в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (далі — Порядок формування МВТН) затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2021 року № 1066 (далі — Порядок № 1066). Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 червня 2021 року № 1234 (далі — Порядок № 1234).

Згідно із пунктами 2 та 3 розділу II Порядку № 1234, листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (медичні висновки) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Читайте також: У якому випадку під час відпустки не виплачується допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

 

Дати початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку

Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності. Листок непрацездатності вважається виданим через сім днів після дати закриття листка непрацездатності та набуває статусу «готовий до сплати (виданий)».

На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, формуються листки непрацездатності в порядку черговості створення медичних висновків, кожен наступний із яких створюється як продовження першого та складають один страховий випадок.

 

Пунктом 3 Порядку формування МВТН визначено, що випадок тимчасової непрацездатності відповідно до медичних висновків (далі — випадок тимчасової непрацездатності) — тимчасова непрацездатність, що підтверджується формуванням одного або сукупністю декількох медичних висновків, пов’язаних між собою через посилання на запис в Реєстрі про попередній медичний висновок в межах однієї категорії медичних висновків, та триває безперервно від початку визначеного захворювання, травми або інших причин з можливим продовженням в одного або послідовно в декількох суб’єктів господарювання до завершення дії останнього медичного висновку або до початку нового медичного висновку з відміткою про початок нового випадку тимчасової непрацездатності в межах такої ж категорії, що формується з приводу нового захворювання, травми або інших причин, які не пов’язані та не є наслідками попереднього.

Читайте також: Чи оплачується період тимчасової непрацездатності працівнику на роботі за сумісництвом?

У пункті 8 Наказу № 1066 зазначено вичерпний перелік умов, за яких передбачена можливість видачі листка непрацездатності відповідно до вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455, та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406.

У бланку листка непрацездатності, який видається у випадках, зазначених у цьому пункті, як продовження електронного листка непрацездатності, зазначається номер листка непрацездатності, який продовжується.

 

Читайте також: ПФУ наголошує на найпоширеніших порушеннях щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності: як запобігти штрафам

 

Висновки

Отже, у разі видачі застрахованій особі паперового листка непрацездатності, який має дані про продовження електронного листка непрацездатності (номер електронного листка непрацездатності), страхувальник або уповноважені ним особи розглядають їх як один випадок тимчасової непрацездатності.

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»


Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

  • Вичерпно про порядок оформлення «лікарняних»
  • Надаємо готові зразки наказів
  • Гарантуємо письмову консультацію від експерта

тел.: 0 (800) 219-977, (067) 317-58-86
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


У якому випадку під час відпустки не виплачується допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю
ЗАПИТАННЯ Чи виплачується допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, якщо працівник хворів у період відпустки без збереження заробітної плати? ...
Чи оплачується період тимчасової непрацездатності працівнику на роботі за сумісництвом?
Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за рахунок коштів роботодавця (перші 5 днів) нараховується й виплачується за всіма місцями роботи: ...
До досягнення якого віку дитиною опікуни та піклувальники мають право на додаткову соціальну відпустку: роз’яснення Мінекономіки
Міністерство економіки України листом від 21 червня 2023 року № 4706-05/30060-09 «Щодо деяких питань законодавства про працю» надає роз’яснення до ...