...
Реєструйся

Кабмін скасував мораторій на окремі види перевірок під час воєнного стану: який бізнес в зоні ризику


Кабмін постановою від 8 березня 2024 року № 261 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 і від 3 травня 2022 року № 550», якою поновив заходи державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану, мораторій на які був свого часу затверджений Постановою № 303 та Постановою № 550. Тепер Держпродспоживслужба може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житловокомунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини.

Читайте також: Що буде з робочими місцями та зарплатами: прогноз Нацбанку

Також поновлено проведення планових заходів державного ринкового нагляду наступних видів продукції:

  • побутових ламп неспрямованого випромінення;
  • низьковольтного електричного обладнання;
  • обладнання, яке відповідає належному рівню електромагнітної сумісності.

Поновлення планових перевірок стосується контролю за виконанням вимог трьох технічних регламентів, які в першу чергу будуть охоплені Угодою АСАА з ЄС про так званий «промисловий безвіз» або визнання маркування та процедур у сфері оцінки відповідності.

Однією із підстав проведення позапланового заходу є звернення споживачів, яке можна направити до Держпродспоживслужби одним із таких способів:

  • заповнити форму на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби;
  • написати листа на електрону пошту econsumer-info@dpss.gov.ua;
  • в паперовому вигляді на поштову адресу: вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001

Читайте також: Законопроєкт № 5344-д розширює права осіб з інвалідністю на працевлаштування

Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що представники перевіряючих органів сконцентрують свою увагу саме на виявленні та припиненні практик недобросовісної конкуренції, коли наприклад, певні недобросовісні підприємці масово ввозять в Україну заборонені неенергоефективні газові котли (за оцінками бізнесу лише в 2023 році було ввезено не менше 55 тисяч заборонених котлів, що становить близько 50 % усього ринку). Вказане неефективне обладнання протягом строку служби реалізує перевитрату газу, не менш ніж на 319 млн м кубічних. Це призведе до збільшення фінансового навантаження на населення, а також суттєво шкодить енергетичній безпеці України, кажуть в ЄБА.

У той же час, Асоціація сподівається, що відновлення перевірок не буде використано представниками перевіряючих органів для відновлення тиску на білий бізнес, коли за якісь надумані причини законослухняним компаніям виставлятимуться мільйонні штрафи.

Читайте також: Повноцінні вихідні гарно впливають на емоційний і фізичний стан — дослідження в Британії

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...