Реєструйся

Нові стандарти правничих професій


Національний класифікатор професій наразі передбачає правничі професії та посади в установах, яких фактично не існує, дублює частину професій та містить інші невідповідності.

На низку недоліків класифікатора звернули увагу експерти Асоціації правників України та програми USAID «Справедливість для всіх».

З огляду на це, у вересні 2023 року АПУ за сприяння програми USAID «Справедливість для всіх» розпочала реалізацію проєкту «Підтримка реформи Класифікатора професій, розробка стандартів юридичної професії в Україні».

Як розповів головний експерт проєкту, д.ю.н., заслужений юрист України, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права НаУКМА Андрій Бойко, «підготовка проєктів професійних стандартів судді, прокурора та правового радника (юрисконсульта) — до речі, яких на сьогодні немає, — пов’язана з низкою чинників».

Читайте також: Торговельний персонал: як уникнути помилок у назвах посад працівників

По-перше, зазначив він, професійні стандарти визначають перелік загальних і професійних компетентностей, котрі необхідні для належного виконання професійних функцій на посадах судді, прокурора та правового радника, а також особливості умов праці на цих посадах. За його словами, нормативне закріплення цих вимог дасть змогу покращити процедури добору й доступу до цих видів професійної діяльності.

По-друге, як зауважив пан Бойко, професійні стандарти судді, прокурора та правового радника є важливою складовою для ефективної взаємодії професійних та академічних середовищ у забезпеченні якості освітньої діяльності й освітніх програм зі спеціальності 081 «Право». Ці професійні стандарти матимуть і певне значення для формування програми з Єдиного державного кваліфікаційного іспиту для випускників закладів вищої освіти зі спеціальності «Право».

Читайте також: Працівники, що спеціалізуються на ремонті та технічному обслуговуванні автотранспортних засобів: як назвати професію?

Крім цього, наявність цих професійних стандартів сприятиме якіснішому формуванню підходів до підвищення кваліфікації у процесі професійної діяльності.

Андрій Бойко повідомив, що робочі групи підготують первинні проєкти професійних стандартів, після чого розпочнеться процес їх погодження і затвердження відповідно до вимог чинного законодавства. До цих робочих груп входять: науковці, правники з досвідом роботи на посадах судді, прокурора та правового радника, а також представники експертного середовища з професійних громадських організацій.

Підготувати проєкти професійних стандартів судді, прокурора та правового радника та погодити їх планується до кінця серпня 2024 року. «Якщо всі процедури будуть успішні, вони будуть передані на затвердження», — зазначив пан Бойко.

До речі, Асоціація правників України оголосила про початок формування робочих груп у межах проєкту.

Читайте також: «Менеджер з розвитку комерційної діяльності»: чи доречна назва посади?

Джерело: Закон і Бізнес

Передплата

Матеріали до теми


Впровадження лікарської резидентури за вузькопрофільними лікарськими спеціальностями
Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває ...
Закріплення на всій території України єдиного київського часу та відміна переходу на «зимовий» час: проєкт Закону № 4201
Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні. На нещодавньому засіданні ...
Що входить у поняття «ресурсний стан» і чому він такий важливий
Психосоціальна підтримка працівників має стати пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Системна турбота про психічне здоров’я так ...