Реєструйся

Податкова звітність: хто може її підписувати


Засновник, який є керівником юридичної особи відповідно до установчих документів, організаційно-правової форми, рішення власника (власників) юридичної особи та про якого як про керівника юридичної особи внесені відомості до Єдиного державного реєстру, може підписувати податкову декларацію.

Згідно зі статтею 65 Господарського кодексу України власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи призначає керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді.

Відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відомості про керівника юридичної особи, а також про інших осіб, які можуть учиняти дії від імені юридичної особи, включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр) і передаються до інформаційних систем Державної податкової служби України (далі — ДПС) у порядку інформаційної взаємодії.

Вимоги щодо складання податкової декларації визначені статтею 48 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

У пункті 48.5 статті 48 ПКУ зазначено, що податкову декларацію повинен підписати керівник платника податків або уповноважена особа, а також особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку й подання податкової декларації до органу контролю. Якщо ведення бухгалтерського обліку й подання податкової декларації здійснює безпосередньо керівник платника податку, то він і підписує податкову декларацію.

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису чи печатки платника податку (п.п. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 ПКУ).

Джерело: Головне управління ДПС у Волинській області

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»

Матеріали до теми


Штраф за забуту звітність: які ризики для агенцій із працевлаштування?
Суб’єкти господарювання, які займаються посередництвом у працевлаштуванні, можуть отримати суттєвий штраф за неподання або порушення порядку подання звітності за формою ...
Посадова інструкція — обов’язкова формальність чи захист роботодавця? Дізнайтесь, що вимагає закон
Відповідно до статті 29 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із ...
Працевлаштування і персональні дані в Україні: нові вимоги 2025 року
Як підприємства мають обробляти персональні дані працівників, аби не порушити українське законодавство? Зі зростанням міжнародної співпраці додаються ще й вимоги ...