Порядок прийняття на роботу працівника до фізичної особи — підприємця

Дата публікації: 24.05.2018
Який порядок прийняття на роботу працівника до фізичної особи — підприємця?

Працівник приймається на роботу на загальних підставах. Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа — виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, потрібні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін. 

При прийнятті на роботу фізична особа — підприємець зобовязана видати наказ (розпорядження) і направити у фіскальну службу повідомлення про прийняття працівника на роботу (частина третя ст. 24 КЗпП).

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії
Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 5, 2018, у рубриці «Запитання гарячої лінії».

Придбати видання Архів журналу