...
Реєструйся

Працівник оформлений у резидента Дія Сіті як сумісник: особливості оподаткування його доходу


Контролери пояснили за якою ставкою ПДФО оподатковувати зарплату працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом на підставі трудового контракту (у вільний час від основної роботи у іншого роботодавця).

Податківці нагадали, що організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті, який запровадили для стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, зазначені у Законі України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі — Закон № 1667).

Читайте також: Чи оплачується період тимчасової непрацездатності працівнику на роботі за сумісництвом?

Причому у пунктах 2, 3 частини першої статті 5 Закону № 1667 не передбачено поділу працівників резидента Дія Сіті на штатних та за сумісництвом.

Згідно з підпунктом 170.141.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), за ставкою 5 %, визначеною у пункті 167.2 ПКУ, оподатковують доходи платника податку — спеціаліста резидента Дія Сіті, які виплачують на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді:

  • заробітної плати;
  • винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом № 1667, у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;
  • авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

Читайте також: Чи вести військовий облік працівників, які працюють за сумісництвом: роз’яснення Генштабу

Отже, інформують у ДПС, зарплату працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом на підставі трудового контракту, слід оподатковувати ПДФО за ставкою 5 % за умови дотримання усіх вимог, визначених пунктом 170.141 ПКУ.

Роз’яснення ДПС із категорії 103.03 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua.)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Акція Оплачуй 9 міс - отримуй 12

Матеріали до теми


Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...
Чи можна залишити сумісництво після звільнення з основної роботи?
Відповідно до вимог статті 102-1 КЗпП України сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору ...