Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин.
Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу у цивільних питаннях для військового та його родини на початку служби, під час її проходження та на етапі демобілізації.
Ключова мета послуги – це надати психо-соціальну підтримку військовому та родині у питаннях, що не стосуються напряму військової служби. Наприклад, проконсультувати щодо оформлення документів чи представництва в державних установах, проінформувати щодо виплат та пільг, забезпечити правничу допомогу, допомогу у профілактиці залежностей, організувати підтримку сім’ї разом із фахівцями соціальної роботи у громаді.
Читайте також: Дбаймо про ментальне здоров’я працівників
Проведено підготовку з надавання психологічної допомоги
Останні місяці Мінсоцполітики, спільно з Міноборони, проводили підготовку запуску цієї послуги у пілотному проєкті. Цей час команда активно працювала з військовими частинами, навчала потенційних надавачів послуг.
Наразі пілот стартує у чотирьох областях – Полтавській, Київській, Івано-Франківській та Волинській. Там відібрані військові частини, які перші долучаться до проєкту. Уже відомі надавачі послуг – організації, які забезпечать цю підтримку.
Надавачі послуг
Розповідаємо стисло про кожну з компаній, що надаватиме послуги психологічної допомоги.
1. Благодійний фонд «Наше право». Спеціалізується на консультаціях військових щодо їхніх прав та державних гарантій, має експертизу у соціально-психологічній реабілітації військових та їхніх родин, може надавати правову консультаційну підтримку. Під час проєкту також залучатимуть інших надавачів послуги: Благодійний фонд «Підгір’я», ГО «Захист-Є», БФ «Вівторок».
Раніше писали: Держава консолідує зусилля у сфері охорони психічного здоров’я
2. Благодійний фонд «Вівторок». Має досвід у наданні соціальної допомоги військовим та їхнім родинам, активно співпрацює із низкою громадських організацій у питанні забезпечення прав та державних гарантій для захисників України.
3. Громадський рух «Жіноча сила України» – громадська організація, що працює вже майже 10 років. У фокусі – допомога родинам військових підтримувати довіру в сім’ї та стале партнерством. У межах діяльності створили проєкт для психосоціальної підтримки родин військових та запустили окрему гарячу лінію для індивідуальних консультацій.
4. Благодійний фонд «Там, де ми – там Україна». Основну увагу фонд приділяє консультаціям військових та їхніх родин щодо соціальних питань. Окрім цього, експерти фонду є авторами навчальних програм по роботі з ветеранами, долучаються до покращення ветеранських політик на місцевому та національному рівнях.
Залучення неурядових організацій до процесу надання послуг дає змогу розширити ринок надавачів соціальних послуг, а головне – покращити ефективність надання таких послуг завдяки відповідній експертизі.
Читайте також: Кампанія про важливість підтримки ветеранів, їхніх близьких та родин загиблих воїнів
Джерело: Мінсоцполітики